Polícia, ani rodiny výrastkov i znásilnenej nechcú k nechutnému incidentu nič povedať, no dedinčania o sexe, ktorý muselo dievča podstúpiť nasilu, vedia. „Oni znásilnili Dianu. Je to naša herečka, lebo je veľmi pekná a pochádza z veľmi slušnej rodiny,“ dozvedeli sme sa od obyvateľov obce neďaleko Poltára.

„Diana môže mať doživotnú traumu. Prisťahovali sa sem s rodičmi len asi pred tromi rokmi. Neviem, čo tí chlapci chceli docieliť, ale asi si neuvedomujú, že ju poznačili na celý život a psychicky veľmi trpí a aj sa teraz hanbí,“ hovoria kamarátky dievčaťa.

Mladíkom, ktorí znásilnili Dianu hrozí vysoká basa.
Mladíkom, ktorí znásilnili Dianu hrozí vysoká basa.
Zdroj: pem

Všetko sa odohralo už cez prázdniny. Dievčina si zrejme myslela, že sa pôjdu do hôrky za obcou len prejsť, no chlapci ju znásilnili, niektorí to mali dokonca urobiť aj dvakrát.

„Môžu sa hanbiť. Sú to Rómovia a ešte ich rodiny sú nahnevané na políciu a súd, lebo ich zobrali do väzby. Vyhovárali sa, že sú to ešte len deti,“ hovorí nasrdene pani z obce.

„Za dedinou ju mali sexuálne zneužiť a znásilniť. S ohľadom na dievča, podrobnosti jej nedobrovoľného sexu nebudeme zverejňovať,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Lučenci vzal do väzby štyroch mladíkov z obce v okrese Poltár, ktorých polícia obvinila zo znásilnenia a sexuálneho zneužitia tínedžerky,“ informoval Krajský súd v Banskej Bystrici.

Polícia obvinila Adriána (19), Sebastiána (18), Michala (15) a Tomáša (14) zo znásilnenia a sexuálneho zneužitia.

Prečítajte si tiež:

Napíšte nám do diskusie, aký trest by si podľa vás obvinení zaslúžili...