Do súdnej miestnosti vrazila keď už prebiehalo pojednávanie. Potom čo sa ospravedlnila za meškanie, usadla do prvej lavice.

Mrzutá Nora

Priebeh pojednávania jej však zrejme nebol veľmi po chuti. Aj preto bez vyzvania zasiahla do vyjadrenia advokáta svojho muža. Samosudkyňa ju okamžite upozornila a udalosť uviedla do zápisnice. Pohrozila Kabrheľovej, že ešte raz to zopakuje, udelí jej poriadkovú pokutu.

Odročenie

Keďže obidve strany zotrvali na svojich návrhoch, zároveň Kabrheľov advokát žiadal o doplnenie výpisov z hypotekárneho účtu z ktorého čerpali Mojsejovci pôžičku na kúpu apartmánu, sudkyňa rozhodla o odročení pojednávania.

Znalkyňa zákonov?

Vtedy si svojvoľne „zobrala“ slovo Nora Kabrheľová. Chcela aby ju advokátka protistrany vypočula, keďže pri ostatnom pojednávaní padol takýto návrh. Mladá právnička sa postavila a povedala, že už to nie je potrebné. Vtedy si Nora opäť neudržala nervy na uzde a osopila sa na právničku. „To tu budem stále iba tak chodiť? Nech si advokátka žalovaných naštuduje zákony,“ čertila sa Kabrheľová ktorá cestu do Košíc merala zo Sabinova, kde momentálne býva.

Sudkyňa Kabrheľovú schladila

Tieto jej slová nenechali chladnou samosudkyňu. „Žiadam, aby ste nijako nekomentovali ani sa nevyjadrovali k postupom advokátov,“ následne tento "incident" uviedla do zápisnice z konania. Pojednávanie bolo odročené na apríl. Zatiaľ čo Braňo Mojsej so synom sa ešte chvíľu zdržali na chodbe súdu, Nora náhlivo odišla. Prekvapením bolo, keď odkráčala spolu s manželom a jeho advokátom. Doteraz vždy odchádzali samostatne.

O čo tu ide?

Pojednávanie o určenie neúčinnosti právneho úkonu ktorého sa domáha Kabrheľ sa týka prepisu luxusného apartmánu v Tatranskej Lomnici. V roku 2011 lukratívnu nehnuteľnosť získal od svojho otca Braňa Mojseja darovaním jeho syn, Braňo ml. Versačemu sa nepozdáva ani zmluva o zriadení vecného bremena (doživotné bývanie hudobníka v apartmáne) ktorá je súčasťou darovacej zmluvy. Nitran ju vníma ako záťaž a nesúhlasí s ňou. Nora Kabrheľová, jej sestra Erika a švagor Marek - svedkovia ktorí boli v minulosti vypočutí k danej veci tvrdia, že prepis sa udial bez vedomia podnikateľky, ktorá v roku 2009 previedla danú nehnuteľnosť na svojho vtedajšieho manžela Braňa Mojseja. Podľa Františka Kabrheľa vtedy ešte manželia Mojsejovci ho chceli oklamať a sťažiť mu vymoženie státisícovej pôžičky. „Bol to účelový a fiktívny prevod, ktorého účelom bolo obísť mňa ako veriteľa,“ tvrdil vtedy Kabrheľ. Po rokoch však Nora a František Kabrheľovci spolu so svedkami vyrukovali s inou verziou, že Košičanka prepísala apartmán pod psychickým nátlakom svojho exmanžela. Braňo tieto obvinenia popiera a tvrdí, že apartmán bol kúpený z jeho úspor a hypotéky, ktorú on sám splácal. Rozhodnutie o tom komu napokon pripadne apartmán by mohlo podľa všetkého padnúť na aprílovom pojednávaní.

Prečítajte si tiež: