Rozhodnutie je právoplatné! Obvinený Nishit zostáva vo väzbe. Dôvodom sú obavy, že by mohol utiecť alebo sa vyhýbať trestnému konaniu.

„Krajský súd v Bratislave na neverejnom zasadnutí dňa 09. 11. 2017 o sťažnosti prokurátora a sťažnosti obvineného proti uzneseniu OS Bratislava I o vzatí obvineného N. T. do väzby rozhodol tak, že ich zamietol ako nedôvodné,“ informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Obvinenie z vraždy

Nishita obvinili z brutálneho činu, ktorý sa odohral 7. októbra v nočných hodinách v blízkosti nemeckej ambasády na Hviezdoslavovom námestí. Potýčke, ktorá sa stala približne o druhej hodine ráno, mal predchádzať spor o taxík. Ten vyústil až do krvavého útoku, po ktorom vyhasol život Bratislavčana Braňa.

Po krvavom útoku ľudia neďaleko miesta, kde vyhasol Braňov život, zapaľovali sviečky.
Po krvavom útoku ľudia neďaleko miesta, kde vyhasol Braňov život, zapaľovali sviečky.
Zdroj: archív

Podľa zdroja z blízkosti polície muži spočiatku do seba len strkali. Nishit mal ale siahnuť po nožíku, ktorým podrezal Branislavovi krk. Branislavov kamarát z Ukrajiny (33) mal šťastie v nešťastí. S dorezanou tvárou skončil v nemocnici na Mickiewiczovej ulici. Ešte v rovnaký deň ho prepustili.