Ind so slovenským občianstvom Nishit mal ešte v októbri minulého roka v centre hlavného mesta dobodať Branislava (†37), ktorý zraneniam na mieste podľahol. Začiatkom marca Okresný súd v Bratislave I rozhodol, že Inda môžu z väzby prepustiť na slobodu, ale tento verdikt už neplatí.

"Krajský súd v Bratislave uznesením zo dňa 29. 03. 2018 zrušil uznesenie OS Bratislava I zo dňa 08. 03. 2018 a žiadosť obvineného zamietol a väzbu nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Odvolací súd sa nestotožnil s dôvodmi súdu 1. stupňa ohľadom možnosti nahradenia väzby. Rozhodnutie je právoplatné, obvinený zostáva vo väzbe," povedal hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Tragédia na Hviezdoslavovom námestí

Krvavá dráma sa odohrala nadránom 7. októbra 2017 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Muži sa mali pohádať o taxík. Nishit podľa obvinenia polície Braňa štyrikrát bodol do krku a oblasti uší. Ten ťažkým zraneniam na mieste podľahol. Nishit ušiel, ale policajti ho čoskoro chytili neďaleko, pod Michalskou bránou.

Bránil sa, takže ho museli spacifikovať. Namerali mu 1,1 promile. Nishit spočiatku tvrdil, že sa na nič nepamätá, neskôr výpoveď zmenil. Sudca ho na neverejnom pojednávaní poslal za mreže, do tzv. útekovej väzby. Z obavy, aby Nishit neušiel pred spravodlivosťou. Spoza mreží sa dostal von až počas rekonštrukcie vraždy. V nemocnici skončil aj ďalší muž, Ukrajinec (33), ktorý bol porezaný na brade. Nishita obvinili z obzvlášť úkladnej vraždy.

Kto je obvinený muž

Nishit je pôvodom Ind, ale v roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou, s ktorou má dve deti. Pred niekoľkými rokmi prišli žiť na Slovensko a Nishit v roku 2015 získal naše štátne občianstvo. O to viac zaráža, že pri zatýkaní tvrdil, že nevie po slovensky. Aj na súde mal tlmočníka. Podľa našich zákonov však ten, kto žiada o slovenské občianstvo, musí preukázať, že ovláda slovenčinu.