Značne pochudnutý Nishit Timothy strávil vo väzbe vyše osem mesiacov. Príčinou krvavej potýčky, ktorá sa odohrala 7. októbra, mal byť spor o taxík.

Na utorkovom pojednávaní sa obžalovaný opäť stretol zoči voči s tými, ktorí prišli o milovaného Braňa. Pohľad na Nishita znášali len ťažko. Po tom, ako sa vyjadril, že z vraždy vinný nie je a konal v sebaobrane, musel dokonca zasiahnuť sudca, ktorý vyzval k upokojeniu emócií.

"Je mi nesmierne ľúto tragického incidentu," povedal Nishit vo vyhlásení pred súdom s tým, že v osudnú noc mierumilovne kráčal do centra mesta, keď ho zrazu zastavili traja muži, ktorí ho fyzicky napadli. Celý útok označil ako rasistický. Udalosti si vraj dal dokopy aj po prezretí videa, ktoré zachytáva posledné minúty pred potýčkou. To kolovalo aj na sociálnej sieti. Nájdete ho TU.

Vypovedať však nechcel. "Už som v minulosti odpovedal na všetky otázky." Keďže sa necíti vinný, odmieta uhradiť odškodné rodine nebohého. Zástupca poškodených totiž žiada od obžalovaného vyplatiť nemajetkovú ujmu po 150-eur pre každého z rodičov, a viac než 70-tisíc pre brata a 30-tisíc pre Braňovu švagrinú.

Sudca v utorok vypočul šiestich svedkov, zajtra sa pred súd postavia ďalší a k slovu sa dostanú aj znalci. Rozsudok si Nishit vypočuje pravdepodobne ešte v lete tohto roka.

Kto je obžalovaný

Nishit je pôvodom Ind, ale v roku 2004 sa oženil so Slovenkou Luciou, s ktorou má dve deti. Pred niekoľkými rokmi prišli žiť na Slovensko a v roku 2015 získal naše štátne občianstvo. Krvavá dráma, pri ktorej mal pripraviť o život Branislava, sa odohrala 7. októbra 2017.

Polícia uviedla, že Nisthit mal nožom poraniť Ukrajinca, na čo sa do šarvátky zaplietol Braňo. Štyri rezné rany do krku a oblasti uší sa mu však stali osudnými. Nishit skončil vo väzbe a na krku má obvinenie z úkladnej vraždy. Pri zatýkaní tvrdil, že nevie po slovensky. Policajti ho chytili pár hodín po incidente pod Michalskou bránou. Aj na dnešnom hlavnom pojednávaní na Okresnom súde Bratislava I mal k dispozícii tlmočníčku.