Zrážku auta a chodkyne vyšetrujú seneckí policajti. Vodič osobného auta značky Mazda 323 zo seneckým evidenčným číslom jazdil po ulici SNP v Senci. "Za križovatkou s Hurbanovou ulicou došlo k stretu s chodkyňou prechádzajúcou cez priechod pre chodcov," informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Miháliková.

Podľa nej 37-ročná Bratislavčanka zranenia, s ktorými bola službou rýchlej zdravotnej pomoci prevezená do jednej z bratislavských nemocníc. Výsledok dychovej skúšky bol u vodiča negatívny. Na zistenie prítomnosti alkoholu v tele chodkyne bol nariadený odber krvi.

Vyzývajú na ohľaduplnosť

S prihliadnutím na aktuálne poveternostné podmienky žiada polícia vodičov, aby boli trpezliví a správali sa ohľaduplne, zodpovedne a dôsledne dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Netreba zabúdať ani na používanie bezpečnostných pásov, ktoré v prípade dopravnej nehody znižujú riziko následkov na životoch a zdraví.

Apelujú aj na chodcov, aby nevstupovali na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich vozidiel nemôžu cez vozovku bezpečne prejsť. Zároveň zdôrazňujú zákonnú povinnosť chodcov používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti počas pohybu po vozovke nielen mimo obce, ale aj v obci. "V tomto počasí si musia chodci uvedomiť, že brzdná dráha vozidla sa na zasnežených a zľadovatených vozovkách predlžuje. Pri nepozornom vkročení na vozovku sa môžu chodci vystaviť riziku stretu s vozidlom," dodala Miháliková.