O dohodu medzi oboma firmami sa snažil aj minister hospodárstva Richard Sulík. Ešte v utorok s ním osobitne rokovali obe strany a vznikol návrh dohody. Lenže, podľa Kučeravého, zástupcovia Chemesu cukli a znova odmietajú svoje sľuby plniť.  V nedeľu začal Chemes s postupnou odstávkou energií a médií napriek existencii predbežného opatrenia vydaného súdom, ktorý mu toto zakázal.  A tak musí Nexis úplne odstaviť svoje stroje, pretože sa ich technologické celky pre chýbajúce energie a médiá stali neovládateľnými. Väčšina jej zamestnancov zostane od pondelka doma.

Chemes tvrdí, že výrobca priemyselných vláken sídliaci v ich priemyselnom parku tohto výrobcu energií, jej za energie riadne neplatí a nikdy sa nechcel a ani nechce dohodnúť. Lenže Kučeravý vysvetľuje, že je to úplne inak a po prepočítaní všetkých pohľadávok a záväzkov je práve Chemes, ktorý im dlhuje!

Podľa Kučeravého z rokovania so Sulíkom boli navrhnuté nasledovné rámce novej možnej dohody:  Cena za energie, ktoré sú vyššie ako na trhu, platba Nexisom iba za reálne odobraté množstvá, vzájomná kompenzácia za roky 2017 až 2019 podľa dohodnutých cien a reálne odobratého množstva, stiahnutie všetkých žalôb zo súdov. "Minister Sulík ma požiadal, aby som sa spojil so zástupcom Chemesu a aby sme o rámcoch dohody v najbližšej dobe rokovali. Uviedol, že Chemes s nimi súhlasí a minister vyjadril ochotu sa v tejto veci ďalej angažovať a prípadne zorganizovať trojstranné rokovanie," vraví Kučeravý. 

No lenže o pár hodín to už nebola pravda. Chemes oznámil Kučeravému, že trvajú na tom, aby im Nexis zaplatil za všetky energie a médiá, ktorých odber nezáväzne predpokladali na tento rok ešte vlani v lete: "Teda vrátane objemov, ktoré sme nemohli odobrať z dôvodu koronavírusu ani z dôvodu, že nám sami prerušili dodávky a blokovali investíciu do novej výrobnej linky a nemohli sme ju spustiť." Chemes navyše chcel, aby sa Nexis vzdal preplatku vo výške 1-milión eur za rok 2019. 

Podľa Kučeravého Nexis platí za vopred za energie a už aj v novej cenovej výške: "A oni aj tak pokračujú v aktivitách na zničenie našej spoločnosti. Pritom ak spočítame odbery a platby podľa východísk navrhnutých ministrom a pripočítame všetky nároky na náhradu škody, dostávame sa na takmer 2-milióny eur, ktoré nám Chemes dnes dlží."

Kvôli problémom s odstávkou energií Nexis nahlásil hromadné prepustenie takmer 400 zamestnancov.