Rozum zostáva stáť zo správania Patrika B. (15) z Popradu. Internetom sa šíri krátke video, ako priamo na ulici zasadí tvrdú ranu starej žene. Začína otázkou 70-ročnej starenky, ktorá sa ho pýta: “Koľko má tvoja mama rokov, že si ma udrel?” Z toho je teda jasné, že už bola predtým Patrikom napadnutá. No ten v brutalite pokračoval ďalej. “Desať! A čo ty bosorka?,” zahlási zruvalec a ako bez zmyslov udrie starú ženu takou silou, že tá padá na zem a zostáva nehybne ležať.

Mladý násilník je z Popradu. Podľa miestnych ho už 10 rokov sama vychováva jeho mama, otec žije v zahraničí. “No všetci ste teraz múdri. A prečo ozaj nik nezakročil? Teraz ste všetci hrdinovia a Patrik ten grobian. V prvom rade sa treba zamyslieť sám nad sebou a potom posudzovať. A kto vie, čo všetko za tým bolo,” napísala jeho babka Anna.

Patrikova mama Martina je z celej situácie zhrozená. Zareagovala slušne, v pokoji sa s nami rozprávala. Syna sa nezastávala, ani sa nesnažila situáciu zľahčovať. “Nechcem rozprávať dopredu. Riešim to s políciou. Ale keď som si videla, čo všetko už bolo popísané, fakt som mala dosť. Nechválim ho, ale zatiaľ to všetko vyzerá tak, že bol vyprovokovaný. Pani, ktorá bola napadnutá, bola vraj bezdomovkyňa. Netuším, nebola som tam, nechcem, aby to vyznelo, že sa ho zastávam. Riešim to s políciou. Vôbec to nie je ľahké pre našu rodinu, ale bohužiaľ."

Video s týmto obsahom sa do rúk polície dostalo iba pred pár hodinami, v utorok. Popradská kriminálka na prípade intenzívne pracuje. “Skutok vlani v decembri. Podarilo sa nám stotožniť mladíka, pracujeme na stotožnení poškodenej a na ďalších preverovaniach,”informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.