K nehode došlo pravdepodobne tak, že vodič VW Sharane prešiel do pravého jazdného pruhu, kde narazil do pravej strany auta jazdiaceho vedľa neho. V dôsledku tejto kolízie bol odhodený do stredových betónových zvodidiel a zostal stáť v ľavom jazdnom pruhu. Tým vytvoril náhlu prekážku pre ďalšie prichádzajúce autá, došlo k hromadnej havárii ďalších áut.

"Nehodu pravdepodobne zavinil vodič, ktorý nafúkal viac ako jedno promile," uviedla Polícia SR. Podľa momentálnych informácií vodič je občan Rumunska žijúci v Bratislave. Vodiča pod vplyvom alkoholu polícia zadržala, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 

Polícia zasahovala pri dopravnej nehode, ktorá sa stala včera na diaľnici D1
Zdroj: Polícia SR

"Na mieste bolo 7 zranených osôb z toho boli zranené 3 maloleté deti, ktoré boli prevezené do nemocníc v Piešťanoch, v Trnave a pacient, ktorý bol vo veľmi vážnom stave a umelom spánku, bol prevezený do nemocnice v Bratislave. Ostatní boli pri vedomí a utrpeli ľahké až stredne ťažké zranenia najmä v oblasti hrudníka, drieku a hlavy," uviedla pre Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa záchranárov Krčová.

"V súvislosti s dopravnou nehodou sme hospitalizovali jedno dieťa. Je nám ľúto ale bez súhlasu jeho zákonného zástupcu nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie k jeho zdravotnému stavu," povedala Dana Kamenická, hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

"Do nemocnice v Trnave previezli dvoch zranených otca so synom, ktorí boli ošetrení a hospitalizovaní, ale neželajú si poskytovať bližšie informácie médiam," povedala hovorkyňa nemocnice v Trnave, Tittelová. Na mieste zasahovali 4 posádky ZZS, 2 posádky rýchlej zdravotnej pomoci a 2 posádky s lekárom.

Polícia hľadá svedkov nehody, ktorí ju videli, aby sa prihlásili na polícii na linke 158 a prispeli k zisteniu jej okolností.