V roku 2019 polícia zistila 58 829 trestných činov, čo je v porovnaní s minulým rokom menej o 2 563 skutkov. Vlani riešila 76 prípadov vrážd, 16 bolo úkladných. V roku 2018 to bolo 67 vrážd, z toho 22 úkladných. Objasniť sa vlani podarilo len sedem prípadov, medziiným aj popravu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, vraždu podnikateľa z Kolárova Petra Molnára či exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. V prvých troch prípadoch sú obvinení ľudia obžalovaní z vraždy Kuciaka Miroslav Marček a Tomáš Szabó. V kauze vraždy Basternáka zas figurujú Alena Zsuzsová a Zoltán Andruskó z kauzy Kuciak.

CESTOVALA Viola Macáková rada spoznávala svet.
CESTOVALA Viola Macáková rada spoznávala svet.
Zdroj: FACEBOOK

K ďalším objasneným prípadom policajti zaradili aj pripravované vraždy prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho, ktoré mala tiež chystať skupina figurujúca vo vražde Kuciaka. Objasniť sa jej podarilo aj vraždu muža, za ktorou stála organizovaná skupina zo Šale.

Stále však nebol nikto obvinený v prípade smrti učiteľky angličtiny Violy Macákovej, či za brutálnu vraždu divadelníčky Zdenky († 37), ktorú mal pred očami svedka dobodať jej expriateľ Ján († 23). Polícia stále nemá ani útočníka, ktorý priamo na ulici oblial kyselinou Adrianu († 39) z Nových Zámkov.