Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená v prípade dvoch vrážd sa má stážovať na prístup elitných príslušníkov z protizločineckej jednotky NAKA, ktorý jej údajne mali povedať aj to, že ju Kočner dá odstrániť. Údajne mali zaznieť aj slová v ktorých jej hovorí, nech si dá pozor na svoju rodinu. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa inšpekcia začala zaoberať sťažnosťami Zsuzsovej a vyšetrovateľ úradu mal vypočuť jej advokáta a samotnú Alenu.
 

"Ona hovorí, že keď ju presúvajú z väznice na úkon, tak vždy niektorí z policajtov jej rozpráva, že dostane doživotie, že ju môže niekto zabiť, nech si dáva pozor na svoju rodinu, že pán Kočner ju nechá odstrániť, to uviedla všetko do zápisnice. Potom jej hovoria, že bolo by na čase, aby začala vypovedať a tak,"povedal ešte v apríli 2019 advokát Aleny Zsuzsovej Štefan Neszméry. Advokáti podali námietku zaujatosti na šéfa vyšetrovacieho tímu Petra Juhása, ktorý údajne o tomto správaní policajtov vedel a nezakročil. Táto námietka bola zamietnutá.

Alena Zsuzsová po výsluchu v Národnej kriminálnej agentúre v Nitre
Alena Zsuzsová po výsluchu v Národnej kriminálnej agentúre v Nitre
Zdroj: mm

K nátlaku na Alenu Zsuzsovú malo dôjsť počas jej opakovaného výsluchu, ktorý bol v NAKA v Nitre 2. apríla. "Celá situácia sa zvrtla tak, že výsluch sa konal na mieste, kde sa pani Alena Zs. nemohla pohybovať a uskutočnil sa ňou neželaný rozhovor. To znamená už vnútený rozhovor, ktorý nemal žiadne opodstatnenie a pán vyšetrovateľ túto situáciu vnímal a toleroval. Takisto ostatné záležitosti tohto vyšetrovania sme popísali v konkrétnej námietke, ktorú ešte rozvedieme písomne," vyjadril sa v apríli obhajca tiež obvineného Mariana Kočnera Marek Para.

Vražda Jána Kuciaka

Investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová boli zavraždení vo februári 2018 vo svojom dome v obci Veľká Mača (okres Galanta). V prípade vraždy sú obvinení Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Zoltán Adnruskó. Ako objednávateľa vraždy Kuciaka polícia obvinila Mariana Kočnera.