Informáciu o zásahu NAKA potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Zadržané boli dve osoby. Televízia TA3 informovala, že jednou z nich by mal byť podpredseda predstavenstva MH Manažment Andrej Holák.

„Národná kriminálna agentúra aktuálne vykonáva procesné úkony v rámci policajnej akcie s krycím názvom Mýtnik II,“ spresnil Slivka s tým, že viac informácií v tomto štádiu vyšetrovania nie je možné poskytnúť.

V rámci kauzy Mýtnik je od januára okrem iných obvinený exšéf Finančnej správy František I., podnikateľ Jozef B., jeho brat Peter B. či bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan G. Ich obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Minister Sulík svojimi informáciami šokoval!

Richard Sulík vo štvrtok v relácii TV JOJ povedal, že podľa jeho informácií je Holák mimo väzby a bol prepustený na slobodu. Minister zároveň poprel, že by ho Igor Matovič upozornil na to, že má Holáka prepustiť. “Nepamätám si. Mohlo to tak byť. Možno to spravil raz, medzi rečou. Určite to nebolo trvalé snaženie,” povedal v relácii minister.

Podľa Sulíka tam bol Holák preto, aby bola zachovaná korporátna pamäť. MH manažment zároveň podľa neho nemal žiadne rozhodovacie právomoci. Na status Igora Matoviča reagoval bez emócii. “Ja som sa s tým pánom nikdy nestretol. Dokonca som s ním ani netelefonoval,” povedal Sulík.

Minister hospodárstva dnes so šéfom MH manažment Ľubošom Lopatkom informoval o odvolaní Holáka z funkcie.

Sulík komentoval aj možné zvýšenie DPH

Mimo témy pomoci ohrozeným skupinám počas pandémie COVID-19, minister Sulík komentoval aj možné zvýšenie DPH, ktoré pred niekoľkými týždňami avizoval minister financií, Igor Matovič. “Ja som aj pred voľbami vravel, že toto je naša červená čiara. Žiadne zvýšenie DPH. Radšej by sme opustili koalíciu,” varoval minister hospodárstva.

Prečítajte si tiež: