Spravodajský portál Televízie Markíza tvnoviny.sk informoval o tom, že vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry sa opäť venujú poprave dunajskostredského klanu pápayovcov. Do prípadu mali pribudnúť nové svedectvá, ktoré by mohli odhaliť aj mená neznámych strelcov.

Hovorca policajného prezídia Michal Slivka televízií Markíza potvrdil, že vyšetrovanie naďalej pokračuje a na základe nových skutočností musí polícia urobiť potrebné procesné úkony. Bližšie informácie však polícia zverejňovať nechce.

Lajos Sátor
Lajos Sátor
Zdroj: Archív Plus 7 dní

Čo sa stalo?

Celým Slovenskom otriasla brutálna vražda v bare Fontána 25. marca 1999. Traja ozbrojení muži vtrhli do reštaurácie Fontána a skríkli, že ide o policajnú raziu. Ozbrojenci vystrieľali 10 z prítomných mafiánov. Medzi obeťami bol aj Tibor Pápay, prezývaný Papa Joe, ktorý so svojou mafiánskou družinou terorizoval južné Slovensko.

Vraždu si údajne objednala konkurenčná skupina mafiánov vedená Sátorom. Mužov, ktorých súdili za účasť na vražde nakoniec zabili alebo zahynuli. Zmizol aj údajný objednávateľ popravy Lajos Sátor, ktorého telo dodnes nebolo nájdené. 

Na celom masakri bolo viac nezvyčajností.  Pápayovci údajne zvykli v podniku hrávať karty v stredu ale poprava sa odohrala vo štvrtok. Nezvyčajné malo byť aj to, že ich v osudnú noc nikto nestrážil napriek tomu, že na stretnutiach v podniku mali väčšinou ochranku.

Podľa dostupných informácií jedna z verzií bola aj tá, že ich do reštaurácie vylákal niekto známy. Útočníci mali vystrielať celkovo 113 výstrelov.