Tréning, ktorý sa zmenil na nešťastnú udalosť a zomrel 40-ročný obranca svidníckeho extraligového mužstva Petra Gulíka z Prešova, nenechal chladným jeho spoluhráčov. Okamžite sa zmobilizovali a organizujú zbierku. "Opustil nás srdciar, milovník hokejbalu, dobrý človek, tatko, priateľ.  Ostala po ňom milujúca rodina, partnerka a dve krásne malé deti. Preto sme sa rozhodli, že im pomôžeme. Asi jediný spôsob ako to urobiť, je finančne pomôcť rodine a nejako och odbremeniť aspoň po tejto stránke . Verim, že okrem rivality, ktorá prevláda počas hrania hokejbalu sme všetci jedna hokejbalová “ rodina”. Suma, ktorá sa vyzbiera, poputuje po skončení 3b cup-u do rúk partnerky nebohého Guľa," napísal hokejbalista Ivo Valošek a všetkých dobrodincom poďakoval. 

Smutná správa zasiahla Prešovčanov a hokejbalový svet v utorok podvečer. Počas tréningu na exteriérovom ihrisku pri Základnej škole Májové námestie v Prešove vydýchol naposledy úspešný športovec - hráč svidníckeho hokejbalového extraligového družstva HBK Lion Svidník Peter Gulík (†40), prezývaný Guľo. 

Jeho náhla smrť zaskočila jeho spoluhráčov, ktorí s ním v tej chvíli boli na jednom ihrisku, keď odohrávali tréningový západ. Očitý svedok smutné chvíle opísal takto: "Jeden z tých, ktorí hrali, bol záchranár, v tom čase mal voľno.  Guľo z ničoho nič začal cúvať pri hre a zrazu odpadol.  Najprv si mysleli, že si robí srandu, preto sa smiali z toho.  Ale potom už videli že je to vážne."

Čo sa dialo potom? Čítajte v popise fotky v GALÉRII tu.

Čo sa dialo potom, keď spoluhráči zistili, že sú svedkomi posledných minút ich kamaráta?, "Ten záchranár, ktorý hral s nimi,  ho začal ihneď oživovať. Medzitým dorazili dve posádky záchanárov, ktorí pokračovali v oživovaní. Žiaľ, nepodarilo sa," vravel očitý svedok. 

Športovcovi, ktorý bol plný života, pravdepodobne zlyhalo srdce. "Guľko, nikdy na Teba nezabudneme! Odpočívaj v pokoji kamarát," odkázali mu jeho spoluhráči. Peter Gulik odohral v minulej sezóne Slovenskej hokejbalovej extraligy pätnásť zápasov a na svoje konto si pripísal štyri asistencie. Skúsený obranca v aktuálnom ročníku odohral tri zápasy. 

Prečítajte si tiež: