Alkohol za volant nepatrí. Polícia sa však denne stretáva s vodičmi, ktorí sú nepoučiteľní a za volant si sadnú aj opití. Takýto vodiči často spôsobia dopravnú nehodu a nie vždy si to odnesú „len plechy“, ako je to v tomto prípade.

31- ročný Ján z okresu Trenčín jazdil na vozidle VW Polo smerom na obec Dubodiel. Nevenoval sa však dostatočne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, v dôsledku čoho prešiel s vozidlom na trávnatý porast a narazil do dopravnej značky. Tú po náraze vyvrátilo a poškodilo.

Privolaní policajti vyzvali vodiča k predloženiu dokladov a k dychovej skúške. Policajti následne zistili, že Ján nie je držiteľom vodičského preukazu. Nafúkal 1,23 mg/l, čo predstavuje 2,56 promile alkoholu v dychu. Na vozidle a dopravnej značke vznikla celková škoda 500 €.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Jána obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za tento trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O tom, aký trest dostane, rozhodne súd.