Na základe medializovaných informácií začali policajti železničnej polície „ex offo“ vo veci konať a okolnosti celého incidentu preverovali v spojitosti s trestným činom výtržníctva.


Na začiatku vyšetrovania nebola známa totožnosť ani obetí a ani podozrivých. Incident vo vlaku sa stal iba deň potom, ako došlo k vražde 2 ľudí v meste Bratislava, pred barom Tepláreň. Za účelom objasnenia celého priebehu incidentu, ale aj stotožnenia obetí a podozrivých osôb, zaistila polícia kamerové záznamy zo železničnej stanice v Trnave a krátko po incidente sme hľadali svedkov aj cez sociálne siete.

Nakoľko polícia disponovala prvotnou informáciou, že fyzického útoku sa mali dopustiť fanúšikovia Slovana Bratislava, muža podozrivého z fyzického útoku stotožnili podľa zakúpeného lístku na futbalový zápas ŠK Slovan Bratislava vs. FC Bazilej, konaného v rovnaký deň ako došlo k útoku. Na futbalovom zápase bolo vtedy vyše 13.000 fanúšikov.


Totožnosť obetí - ženy a muža bola rovnako polícii neznáma, no nakoniec ich policajti stotožnili podľa lístku, tento krát podľa cestovného lístku na vlak. Totožnosť podozrivého muža potvrdili nakoniec aj obete pri rekognícii osoby.


Na základe dôkazov malo prísť večer 13.10. 2022 vo vlaku medzi podozrivým a obeťami najskôr k slovnej výmene. Silné emócie prešli nakoniec zo strany obvineného až do fyzického útoku, pri ktorom mal obvinený ženu kopnúť do tváre a mladému mužovi dať facku. Pred samotným útokom mal obvinený zakričať slová „opäť vystrieľam Tepláreň“.

Vykonanými úkonmi sa zatiaľ nepreukázalo, že by útočník zaútočil na osobu z nenávisti pre jej skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu. Tieto skutočnosti sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.

Podozrivý muž je stíhaný políciou na slobode a v prípade dokázania viny mu môže hroziť strata slobody až na 3 roky.