93 strán má obžaloba z vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorá otriasla Slovenskom 21. Februára 2018. Spis, ktorý dostal k dispozícii portál aktuality.sk, odhaľuje desivé detaily prípravy tejto vraždy.

Podľa portálu mal byť pôvodný plán Mariana Kočnera, aby Kuciaka najskôr uniesli a až potom zabili. Príšerný čin sa ale nakoniec neodohral podľa jeho predstáv. Za vraždu mal podľa obžaloby sľúbiť finančnú odmenu v nezistenej výške. Alena Zsuzsová následne zadala vraždu jej známemu Zoltánovi Andruskóovi, pričom sľúbená mu bola odmena 50-tisíc a odpustenie dlhu 20-tisíc.

Z 50-tisíc si sám nechal 10 a zvyšných 40 rozdelil na polovicu bývalému policajnému vyšetrovateľovi Tomášovi Szábóovi a jeho bratrancovi a bývalému vojakovi Miroslavovi Marčekovi, ktorých na vraždu najal. Tí hneď po vražde Andruskóa informovali, a ten informáciu o deň neskôr posunul aj Zsuzsovej. Tá kontaktovala Kočnera, ktorý bol podľa obžaloby v ten istý deň v banke, kde má jeho firma bezpečnostnú schránku. V Bratislave sa mal následne stretnúť so Zsuzsovou a predať jej 50-tisíc eur.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>