V nedeľu 17. mája zastavil muž v policajnej uniforme v okrese Senec vodiča osobného auta. Mal ho podrobiť cestnej kontrole. „Táto zjavne nebola v súlade s platnými zákonmi," informuje Petra Friese z tlačového odboru kancelárie ministerstva vnútra.

Na základe zistených skutočností by nemalo ísť o jeden prípad. Podľa Friese sa nedá vylúčiť, že sa v minulosti mužovi podarilo takýmto spôsobom od vodičov vyžiadať finančnú hotovosť za fiktívne uložené pokuty.

 

Podľa našich informácií však policajt nie je ani zďaleka "falošný". Má ísť o príslušníka policajného zboru, konkrétne z Útvaru pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) Bratislava, Petra S. (47). Pokuty mal vyberať vo svojom súkromnom aute značky Seat, vo svojom voľne, aj počas OČR.

V aute mal mať okrem kamery aj služobnú zbraň, ktorá mu bola odobraná, a nepriestrelnú vestu.

Auto, s ktorým mal zastavovať vodičov a udeľovať im falošné pokuty, má dokonca fólie na oknách tam, kde by nemali byť. Ide konkrétne o miesto vodiča a spolujazdca.

Toto je auto s ktorým mal príslušník policajného zboru zastavovať vodičov a vystavovať falošné pokuty.
Toto je auto s ktorým mal príslušník policajného zboru zastavovať vodičov a vystavovať falošné pokuty.
Zdroj: Tip čitateľa

Oslovili sme aj ministerstvo vnútra. „Úrad inšpekčnej služby zverejňoval informáciu, že hľadá osoby, ktoré boli mužom v policajnej uniforme kontrolované, mohli byť svedkami a nemožno vylúčiť, že aj poškodenými konaním tejto osoby. Ku konkrétnej osobe nie je možné nateraz poskytnúť žiadne informácie. Naďalej však žiadame osoby, ktorým bola táto výzva adresovaná, aby kontaktovali políciu,povedala Petra Friese z tlačového odboru kancelárie ministerstva vnútra.

Mohlo by vás zaujímať: