"Zoltán Andruskó a Tomáš Szabó sa báli, že ich Miroslav Marček prezradí. Vyplýva to z dôkazov, ktoré spomína vyšetrovateľ v dokumente v súvislosti s prípravami vrážd prokurátorov a advokáta. Obvinení muži sa dohadovali, že bývalému vojakovi nemôžu povedať všetko a mali strach, že niekomu povie to, čo nemá," informovali tvnoviny.sk.

Zoltán Andruskó, ktorí s políciou spolupracuje mal v telefóne aplikáciu na nahrávanie hovorov. V prípade citlivých vecí však mali medzi sebou komunikovať cez threemu a podobne. 

TV Markíza zverejnila aj komunikáciu medzi Szabóom a Marčekom. Szabó napísal: " Minule som sa naštval na Mira, lebo "darček" (zbraň pozn. redakcie) zobral hore ku babe, veľmi som mu vynadal. Dúfam, že jej to neukázal to je problém, že začína babe veľmi veriť. Budeme si musieť sadnúť a porozrávať sa s ním. Treba ho vystrašiť." Andruskó odpovedal: "Nemusí vedieť, že si zarábame aj takýmito vecami."

Miroslav Marček
Miroslav Marček
Zdroj: TASR


Miroslav Marček mal v tom čase novú priateľku, Szabó a Andruskó nechceli, aby jej niečo vyzradil. Podľa vyšetrovateľa sa hlavne obávali, že jej prezradí niečo o vraždách. Dôkazom by mala byť aj táto správa Szabóa Andruskóovi : "Mirovi sa všetko nemôže povedať, rozprával priateľke, že minule prepadol obchod... a teraz zase čaká obchod, že nemá peniaze."

Tieto obavy vyslovili obvinení v septembri 2018 len krátko predtým, ako ich zadržali za vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. K vražde novinára a jeho snúbenice došlo 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači.