Na Mukačevskej ulici v Prešove vybuchol v jednej z bytoviek plyn. Výbuch spôsobil poriadny požiar. Z bytovky šľahajú plamene. Zdevastovaných je niekoľko poschodí. Na mieste zasahuje 25 hasičov.

Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby pre Korzár potvrdila, že z miesta hlásia už päť obetí. Nešťastie si vyžiadalo približne 40 zranených. „Počet ošetrených pacientov sa zvýšil na deväť. Platí to, čo sme uviedli, že nikto z týchto pacientov nie je v ohrození života," spresnila hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková.

„Zasahujúci hasiči už pomocou výškovej techniky evakuovali všetky osoby, ktoré vedeli vizuálne identifikovať,"uvádza HaZZ na sociálnej sieti. „Budova je od 6. poschodia vyššie celá v plameňoch. Tri najvrchnejšie poschodia sú úplne vyhorené, pričom došlo k úplnému otvoreniu strechy. Z dôvodu, že výbuch plynu spôsobil úplný kolaps vnútorného schodiska objektu, nie je možný vstup do budovy zvnútra. Pomocou výškovej techniky sa hasiči dostali na 6. poschodie a snažia sa uhasiť prístupné byty. Postupne budú pokračovať aj na vyššie poschodia."

Jednou z možných príčin je vraj nedávna výmena plynových potrubí. Podľa medializovaných informácií bol v bytovke problém s únikom plynu už neraz.

Tragédia výrazne skomplikovala dopravu v Prešove. Z dôvodu komplikovanej dopravnej situácie a vyhlásenému mimoriadnemu stavu na území mesta Prešov môže dochádzať k výraznému meškaniu alebo vynechaniu spojov liniek MHD dňa 6.12.2019 popoludní. Linka 39 neobsluhuje zastávky Bjornsonova, Jazdecká a Mukačevská, informoval dopravný podnik mesta Prešov.

Hasiči sa snažia dostať na miesto výbuchu po rebríku. Už sa zrútila v paneláku aj časť schodišťa. Podľa svedkov sa jeden človek neudržal na poškodenom balkóne a zrútil sa z deviateho poschodia, informoval korzar.sme.sk. Na mieste dokonca zasahujú aj vojaci, ktorí priniesli ďalšiu plošinu na záchranu uväznených ľudí. Pôvodný výbuch bol tak silný, že porozbíjal okná aj v okolitých panelákoch. Jeden zo svedkov uviedol, že si myslel, že ide o zemetrasenie.

Svedkovia, ktorí sú na mieste činu, tvrdia, že na balkónoch je možné vidieť ľudí, ktorí telefonujú svojim blízkym, že sú zatiaľ v poriadku. Z jedného z balkónov sa vykláňa človek, ktorý volá o pomoc. Horí dokonca aj na piatom poschodí bytovky. Hasiči sa nachádzajú vnútri a snažia sa evakuovať ľudí. Z domu sa ozývajú stále menšie výbuchy.

Výbuch poškodil aj okolité bytovky.
Výbuch poškodil aj okolité bytovky.
Zdroj: tim

 

Viac sa dočítate na nasledujúcej strane