Dve 14-ročné dievčatá boli vážne zranené po tom, ako ich zrazil len 17-ročný vodič. O nehode informovala polícia na sociálnej sieti. Incident sa odohral v piatok večer v Bánovciach nad Bebravou, kedy si polícia všimla bezohľadného vodiča, ktorý jazdil rýchlo a nedodržiaval dopravné predpisy. Pokúsili sa ho preto zastaviť. 

"Vodič Peugeotu svetelné i zvukové znamenia na zastavenie vozidla ignoroval, zrýchlil vozidlo a snažil sa pred policajtmi ujsť. Dostal však s vozidlom šmyk, narazil do zábradlia, ktoré prerazil a následne narazil do troch osôb, ktoré stáli na chodníku pri autobusovej stanici," opísala detaily nehody polícia.

"Policajti po príchode k vozidlu zistili, že pod vozidlom ostala jedna osoba. Spolu s náhodnými okoloidúcimi okamžite auto prevrátili, a dievča pod ním vyslobodili a začali zraneným osobám poskytovať prvú pomoc. Táto zbesilá jazda mestom skončila vážnymi zraneniami dvoch maloletých dievčat (14) a jedným ľahkým zranením 16-ročného chlapca,"doplnila polícia.

Mladý vodič je po príšernej nehode v poriadku. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Dôvod na útek pred políciou ale predsa len mal. "Policajti zistili, že mladý vodič je síce držiteľom vodičského oprávnenia, ale vodičský preukaz mu doposiaľ nebol vydaný. Vzhľadom na to, že má 17 rokov, môže viesť motorové vozidlo iba za prítomnosti určenej osoby," uviedla polícia a doplnila, že celková škoda na vozidle bola vyčíslená na približne 600 €.

Mladík je momentálne trestne stíhaný za prečin ublíženia na zdraví. Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec, príčiny sú v štádiu vyšetrovania.

Mohlo by vás zaujímať: