Dôchodca Milan si myslel, že pri prechádzke v lese počuje vysokú zver ale mýlil sa. Z ničoho nič sa na neho v okolí obce Šutovce v Bojniciach vyrútil medveď.

Pred rozzúreným medveďom nemal Milan šancu utiecť.  "Prvá reakcia bola, hneď som sa hodil na zem, zakryl som si krk a hlavu. Medveď bol na mne, cítil som, že ma trhá, vrčal," opísal situáciu Milan pre noviny.sk.

Podľa informácií portálu ho medveď začal driapať pazúrmi. Mužovi zachránilo život to, že hral mŕtveho.  "Ostal som ležať, pomaly som vstal, necítil som bolesť. Mal som dotrhanú vetrovku,"povedal Milan. Medveď mu roztrhol opasok na nohaviciach a pooškieral nohy.

medveď hnedý
medveď hnedý
Zdroj: SHUTTERSTOCK

 

Útoky medveďov na Slovensku

Podobný zážitok prežil aj hubár z Turca minulý rok v auguste. Muž zaliezol do húštia a tam stretol medveďa. Po zápase o život skončil muž s rozhryznutou nohou. Medveďovi pravdepodobne narušil teritórium. „Ja som sa snažil skopávať ho nohami, aby sa mi nedostal na brucho, ale postupne ma chytil  zubami za stehno,"opísal situáciu napadnutý muž.

Medveď na človeka zaútočil aj na Orave pri obci Zabiedovo v tvrdošínskom okrese minulý rok v septembri. Poľovníka Pavla niekoľkokrát pohrýzol medveď. „Muž mal mnohopočetné hryzné poranenia, po ošetrení ho previezli pri vedomí do nemocnice v Trstenej," informovala hovorkyňa operačného strediska Alena Krčová.