Rodina vôbec netuší, kam sa podela ich mama, ktorá býva v Medzibrodí nad Oravou. Začali ju hľadať. Keďže sa im nedarilo, nezvestnosť ohlásili a začalo sa veľké pátranie.

Do pátrania sa tak zapojili profesionálni aj dobrovoľní hasiči. Snažia sa ju nájsť živú a zdravú, aj keď táto nádej je stále menšia.

Stala sa obeťou povodní?

Zdena je nezvestná od tej doby, kedy na Slovensku boli veľké povodne. Preto nie je vylúčené, že sa mohla stať ich obeťou.

Naposledy ju totiž videli v miestnej reštaurácii, kde bola s manželom. Domov, do oravskej dedinky Medzibrodie nad Oravou, odchádzali každý zvlášť.

Žena však domov neprišla. Záchranári prehľadávali okolie riek Oravy, no Zdenu sa nepodarilo nájsť. "Hľadali sme ju na miestach v okolí dediny, kde býva, ale zamerali sme sa skôr na vodu, pretože sme dostali informáciu, že prechádzala popri rieke,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ dobrovoľný záchranár Pavol Bartoš.

Prehľadávali rieku Turiec

No záchranári sa nevzdávajú. Rozhodli sa, že pátrať budú ďalej. „Dnes sme prehľadávali vodnú nádrž Krpeľany, žiaľ, bez výsledku. Budeme však robiť všetko preto, aby sme ju našli. Stále po nej pátrame, akoby bola živá, nevzdávame sa,“ uviedol, oravský záchranár z Orava Rescue Systém Igor Janckulík.

Rodina sa nevyjadruje

Či sa manželia v osudný večer pohádali, nie je zatiaľ známe.

Oslovili sme aj blízku rodinu pani Zdeny, no nechcú sa vyjadrovať. Po ničom inom však netúžia, len aby sa ich mama vrátila domov.

Polícia neinformuje

Je však zarážajúce, že i napriek tomu, že nezvestnosť ženy rodina ohlásila na polícií, tá doteraz nepožiadala média o zverejnenie jej fotografie ako to býva zvykom. „Nie v každom prípade sa pátranie vyhlasuje prostredníctvom médií,“ skonštatovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Ďalšie obete povodní

  • 28. 4. 2017 - V Ochodnici na Kysuciach stiahol silný prúd rozvodnenej riečky Ochodničanka auto s dvoma mužmi. Kým mladšiemu Lacovi (40) sa podarilo zachrániť, Jaroslav († 59) sa utopil. Podľa našich informácií išiel nešťastný muž aj s kamarátom umývať do rozbúrenej vody terénne auto! Obaja vošli autom do rieky a to sa im stalo osudným. Voda ich začala unášať. V snahe o záchranu života z neho vyskočili, mladšiemu Lacovi sa podarilo zachytiť o vŕby. Po tom, ako kričal o pomoc, ho vytiahli. Druhý také šťastie nemal. Voda nakoniec vyplavila jeho mŕtve telo.

  • 29. 4. 2017 - Do veľkého rizika sa na Liptove pustil Poliak († 45), ktorý sa rozhodol, že si zaraftuje na rozbúrenom Váhu. Partia nasadla na raft v Kráľovej Lehote, pričom nešťastník vypadol pri Liptovskej Porúbke. Napriek snahe kamarátov sa ho vytiahnuť na raft nepodarilo. Záchranári ho oživovali viac ako pol hodiny, no lekár nakoniec konštatoval smrť. Poliak zomieral pred očami svojho brata, ktorý sa psychicky zrútil.

  • 30. 4. 2017 - V chatovej oblasti v Mýte pod Ďumbierom, kde platil tretí povodňový stupeň, zahynul dôchodca († 69). Snažil sa vyčistiť asi 50-centimetrovú rúru pod mostíkom pred svojím domom, ktorá bola po prietrži zanesená nečistotami a voda tadiaľ nemohla dobre pretekať. Muž sa zrejme nešťastne pošmykol a spadol do potoka, ktorý má za normálnych okolností hĺbku len pár centimetrov. Už nevládneho ho našli susedia.

  • Utopil sa pltník - Nešťastne prišiel o život aj skúsený pltník Jozef († 52), ktorý vypadol z drevenej plte v prístave v obci Majere v Kežmarskom okrese. Na rieke Dunajec ho hľadali hasiči, jeho kolegovia aj záchranári. Jeho bezvládne telo objavili až po dvoch hodinách.

  • O život prišiel Patrik – Voda vzala život takisto Patrikovi († 41) v obci Horná Streda. Podľa portálu Pnky.sk vošiel autom na plochu pod diaľničným nadjazdom, ktorú zaplavil Váh. Z auta údajne vystúpil s fľašou alkoholu v ruke a mal sa vrhnúť do vody. Jeho telo našli hasiči asi dvesto metrov od nadjazdu v zaplavených kríkoch. Voda tam siahala približne do výšky pása dospelej osoby.