K agresívnemu mužovi z Bratislavy boli privolaní policajti koncom minulého týždňa do jedného z bytov v Karlovej Vsi. 31-ročný Lukáš ma pod vplyvom alkoholu rozbíjať vybavenie bytu a s nožom v ruke ohrozovať ženu. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

"Po príchode polície do bytu sa muž rozbehol s kuchynským nožom v ruke, začal im vulgárne nadávať a zaháňať sa ním.Keďže muž na výzvy, aby upustil od protiprávneho konania nereagoval, nôž neodložil,v agresívnom správaní pokračoval, policajti voči nemu použili donucovacie prostriedky," opísala incident polícia. Agresívneho Lukáša policajti spacifikovali, ten ale na ich konanie reagoval výkrikmi "mám koronavírus, skapete!"

Podľa polície sa pri udalosti nikto nezrail. Muža eskortovali na policajné oddelenie a putoval priamo do cely. "Vyšetrovateľ štvrtého bratislavského okresu vzniesol obvinenie zo zločinu útoku na verejného činiteľa a z prečinu nebezpečného vyhrážania 31-ročnému Lukášovi z Bratislavy. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Zároveň bol spracovaný aj podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie,"doplnila polícia.

Muž bol po zadržaní vyšetrený lekárom, ktorý jeho údajnú nákazu koronavírusom vylúčil.