V Lednických Rovniach hasili vo štvrtok ráno hasiči horiaci dom v časti Medné. Dnu našli dve mŕtvoly. Pri vyšetrovaní vyšlo najavo, že nezahynuli pri požiari, ale niekto ich dobodal.

Prípad preto prevzala NAKA a čoskoro zadržala Lukáša (23). V dome zomrel jeho otec Miroslav a macocha Janetta. Mladík mal oboch zabiť preto, že - podľa prvých informácií - týrali jeho nevlastné sestry Noru a Vanessu. Dievčatá vo veku 12 - 13 rokov boli v čase tragédie v dome. Čo je najhoršie: jedna z nich podľa polície vraždu s Lukášom plánovala a pomáhala mu!

Mladíka polícia obvinila a  v nedeľu sa postavil pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Ten rozhodol o jeho väzbe. Lukáš sa proti rozhodnutiu neodvolal, verdikt súdu je tak právoplatný. Mladíka odviezli do väznice v Leopoldove.

,,Obvinený je vyšetrovaný pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného na dvoch osobách, z osobitného motívu na chránenej osobe a počas núdzového stavu. V tomto štádiu konania mu hrozí výnimočný trest odňatia slobody na doživotie,“ povedal prokurátor.

Lukášova advokátka, ktorú mu pridelil štát sa k prípadu odmietla vyjadriť, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie.

Desivá rodinná tragédia

Nebohý Miroslav mal z prvého manželstva spomínaného Lukáša, ktorý žije a pracuje vo Švajčiarsku. S druhou manželkou mal dcéry Vanessu a Noru. Keď im mama pred dvomi rokmi zomierala na rakovinu, prosila vraj Lukáša, aby sa o nevlastné sestry staral. On jej sľúbil, že bude dievčatá ochraňovať.

Potom začal Miroslav žiť s Janettou. Podľa rôznych informácií, ktoré v obvinení potvrdila i polícia, malo v rodine dochádzať ku konfliktom medzi otcom Miroslavom a jednou z jeho dcér. 

Dievča sa malo s prosbou o pomoc obrátiť na svojho už dospelého nevlastného brata Lukáša. Ten pricestoval za nimi pred pár dňami do Lednických Rovní zo Švajčiarska. V noci na štvrtok mal Lukáš podľa obvinenia dobodať otca Miroslava a macochu Janettu. Jedna sestra mu mala pomôcť poliať dom horľavinou. Požiarom chcel mladík zmazať stopy po vražde. Dievčatá mal Lukáš vyviesť z domu, aby zhoreli len telá nebohých. 

„Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom,“ uviedla k prípadu polícia.

Sused týranie deti otcom odmieta

Ľudia v Lednických Rovniach sú v šoku. Kým však jedni pripúšťajú, že nebohí dievčatá týrali, iní to popierajú. "Keď mi volali hasiči okolo siedmej ráno, že v mojom susedstve horí dom, bol som v robote, a ani by mi nenapadlo, že to môže byť vražda, myslel som si, že dom sa chytil od komína,“ povedal sused Peter.

So zavraždeným susedom a jeho dcérami sa poznal. Tvrdil, že Miroslav žil v Rovniach zhruba šesť rokov, aj to, že dlhodobo nepracoval. O zavraždenej Janette, ktorá v dome bývala krátko, nevedel nič povedať, keďže ju nepoznal ani ju nestretával. „Ak dievčatá niečo potrebovali, prišli za mnou, ale nemal som nikdy pocit, že by sa na neho sťažovali, že sú týrané. V osudný večer bolo počuť hlasnú hudbu, čo predtým nebývalo zvykom,“ dodal ešte Medžo.

 

Na medializované články reagovala v komentároch aj na sociálnej sieti  sestra nebohého Miroslava Nora. Rozhorčene uviedla, že všetko je inak, ako sa píše, v rodine to vraj bolo inak. Na naše otázky však nereagovala.

Viac foto nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Podľa vášho názoru čo by pomohlo sestrám vyrovnať sa so situáciou a vrátiť sa čo najskôr do bežného života?

Prečítajte si tiež: