Podozriví vo veku 18 a 14 rokov prekonali vo večerných hodinách bránku k rodinnému domu. Najskôr hlavným ističom na elektrickej rozvodnej skrini vypli elektrinu v celom dome. Cez okno sa dostali do spálne a s baterkami ju prehľadali.

"Pani bola vystrašená a snažila sa zabarikádovať za zamknutými dverami vedúcimi do kuchyne. Dostali sa k nej tak, že rozbili sklo na dverách. Tu fyzicky slabú a vystrašenú ženu sotili na zem, z ruky jej stiahli prsteň a ukradli retiazku. Podľa odborného vyjadrenia jej spôsobili škodu 330 Eur," informovala polícia na svojom facebooku.

Poškodená žena ostala v takom šoku, že o traumatizujúcom zážitku povedala susedom až na druhý deň ráno. Našťastie ju páchatelia nezranili.

Galantskí kriminalisti lupičov vypátrali a vyšetrovateľ oboch mladíkov zo Sládkovičova obvinil zo zločinu lúpeže a prečinu porušovania domovej slobody.
Staršieho na základe príkazu súdu už eskortovali policajti do výkonu väzby. Mladistvý je stíhaný na slobode. Za lúpež na chránenej osobe je možné v zmysle zákona uložiť trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Mladistvým hrozí polovičná sadzba.