Takmer podobná tragédia sa odohrala 27. mája 2017 ráno v byte na rovnakom žilinskom sídlisku Vlčince. Vnučka (18) dobodala nožom svoju 80-ročnú starú matku. Lucia babke uštedrila až 16 rán. Mladé dievča konalo pod vplyvom alkoholu. Prokurátor vtedy podal návrh na jej vzatie do väzby.

Sudkyňa pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina konštatovala existenciu dôvodov väzby, vzhľadom na výnimočné okolnosti prípadu však rozhodla o nahradení väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka. A tak sa Lucia dostala na slobodu.

Lucia (18) dobodala babku a stíhali ju na slobode.
Lucia (18) dobodala babku a stíhali ju na slobode.
Zdroj: autor

Poľahčujúcou okolnosťou bolo, že Lucia v čase spáchania skutku bola silne opitá. Obvinenej však uložili viacero povinností a obmedzení, napríklad zákaz požívania alkoholických nápojov a zákaz vycestovať do zahraničia. Hlavné pojednávanie bolo v júli 2018 a sudca poslal Luciu do väzenia na 10 rokov.

Nahradiť väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka, peňažnou zárukou a monitorovacím zariadením žiadal obhajca aj pre Juditu. „Súd však neprijal ani jednu z týchto možností,“reagoval krátko po verdikte Rastislav Otruba.  Prokurátor rozhodnutie sudcu komentoval tým, že išlo o prevenciu, aby neutiekla a nevyhýbala sa súdnemu procesu.

Prečítajte si tiež: