Sudca vo štvrtok zamietol všetky návrhy obhajcu, aby obvinená Judita nemusela čakanie na proces za mrežami, v ten istý deň o štyri hodiny neskôr Tomáša príbuzní i priatelia pochovali na žilinskom cintoríne. „Tomáš bol citlivý chalan a neublížil by ani muche. Keby bol silnejší, mohol ešte žiť. Ťažko povedať, čo sa v ten osudný deň dialo v byte. Vie to len Judi,“ vraví kamarátka. A tá mlčí.

Jej právny zástupca Rastislav Otruba prezradil, že sa k vražde nepriznala a ani sa k tomu vôbec nevyjadruje. „Ďalšie informácie, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, neposkytneme,“povedal advokát. Či jeho klientka bola počas tragickej udalosti pod vplyvom omamných látok, nechcel komentovať. „Boli odobraté všetky vzorky, ktoré sú podrobované analýze,“podotkol.

Vražda mladého Tomáša († 16) spred týždňa doteraz nedá spať.
Vražda mladého Tomáša († 16) spred týždňa doteraz nedá spať.
Zdroj: autor

Často sa hovorí, že agresivitu mladých ľudí spúšťajú násilné počítačové hry či sociálne siete. Psychológovia pripúšťajú, že toto tvrdenie môže byť sčasti pravdivé. Každý človek má v sebe určité množstvo agresivity. Iba veľmi malé percento ľudí však vraždí.

„Alkohol alebo iné omamné látky vždy podnietia na väčšiu odvahu, pretože normálny človek ťažko zareže sliepku. No keď sa človek dostane do afektu pod vplyvom takýchto látok, tak môže robiť veci, ktoré by za bežných okolností neurobil,“ myslí si psychologička Anna Babková z Martina.