Podľa záchranárov ide o nezvestného 33-ročného muža Ľubomíra Jančigu z Kysuckého Nového Mesta, po ktorom pátrali okrem záchranárov aj dobrovoľní hasiči. "Robili sme všetko preto, aby sme ho našli živého a zdravého. Svedkovia, ktorí nám tvrdili, že ho videli na určitých miestach sa nakoniec nepotvrdilo," povedal nám dobrovoľný hasič z Nesluše Ivan Todorov.

>> Ľubomír neuniesol hádku s priateľkou a odišiel z domu

Podľa záchranárov problémom jeho zmiznutia boli finančné problémy. Ľubomír bol totiž jediný živiteľ rodiny. V minulosti sa liečil na depresie, nedávno však prestal užívať lieky. „Pri pátraní sme využívali informácie od ľudí, ktorí ho vraj videli, ale nepotvrdili sa ako pravdivé. Je nám však ľúto, že sme nezvestného nenašli živého," povedal nám záchranár Igor Janckulík z Orava Rescue Systém z Námestova. Do pátracej akcie sa zapojili aj dobrovoľní hasiči. "Žiaľ, nezvestný sa našiel v lese neďaleko Kysuckého Nového Mesta v smere na Ochodnicu. Lekár na mieste skonštatoval, že na strome visel 48 hodín, to znamená, že život si zobral v deň zmiznutia," uviedol hasič Ivan Todorov.

Pavol Konštiak
Pavol Konštiak

Ľubomír ešte pred smrťou zatelefonoval svojmu šéfovi do práce.
Zdroj: autor

Ľubova priateľka prezradila, že keď ušiel z domu, povedal, že ho už život nebaví a že si ide niečo spraviť. „Neviem ako teraz budem splácať nájom, mesačne platíme 400 eur a teraz som bezradná. Ostali mi tri malé deti. Budeme sa musieť zrejme vysťahovať, pretože to nebudem môcť splácať," dodáva priateľka Marta. Ľubo si údajne kúpil v obchode alkohol a so sebou si vzal niekoľko liekov a odišiel na neznáme miesto. Vybral si les, kde ukončil svoj život. "Ešte v ten deň večer zavolal svojmu šéfovi a povedal mu, že sedí v lese a pozerá sa na strom a povraz. To bolo všetko čo povedal a zložil telefón," prezradil nám zdroj od záchranárov.