Podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) požiar vypukoval dnes pred druhou ráno. "Hasiči boli vyslaní do závodu na výrobu minerálnej vody do Ľubovnianskych kúpeľov. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že horí sklad s uskladnenými PET fľašami a kartónmi. Oheň sa rozšíril aj do výrobnej haly a zasiahol výrobné stroje,"uviedla Farkasová.

Pri udalosti zasahovali profesionáli z Ľubotína, Kežmarku a dobrovoľní hasiči z Novej Ľubovne a Podolínca. Dovedna ich bolo viac ako 25, s ohňom bojovali so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Požiar sa im podarilo lokalizovať pred ôsmou hodinou ráno.   "Na miesto bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru," dodala Farkasová. Škodu totiž odhadli až na viac ako 300.000 eur.

 Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniela Džobanika doposiaľ neznámy páchateľ mal zatiaľ nezisteným spôsobom a pomocou doteraz presne nezistenej chemickej látky v zadnej časti prevádzky plničky vôd spôsobiť požiar.
      
"V dôsledku toho došlo k zhoreniu prístrešku, skladu a časti strechy výrobnej linky vrátane rôznych vecí, ktoré sa v týchto priestoroch nachádzali. Na mieste boli prítomní aj experti z kriminalistického a expertízneho ústavu a taktiež psovod so služobným psom vycvičeným na vyhľadávanie horľavých látok, ktorý aj označil miesto, kde bola použitá horľavá látka,"skonštatoval Džobanik. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia.