V čase vypuknutia požiaru bolo v dome päť ľudí. Oheň spozoroval medzi prvými vodič linkového autobusu. Ten uviedol, že zhruba o 7,15 hod vyložil cestujúcich a nastúpili mu druhí a vtedy si všimol dym stúpajúci z okien neďalekého domu. 

Na miesto pomerne rýchlo dorazili všetky záchranné zložky. Pôvodne prišli uhasiť požiar, napokon však z toho vzišlo niečo úplne iné. Záchranári zistili, že partnerom Miroslavovi K. a Janette D. už niet pomoci. Ich telá našli pomocou termovízie.  

Z dievčat sú siroty

V dome okrem nich boli ešte Miroslavove maloleté dcéry, o ktoré sa staral po smrti manželky, ktorá zomrela pred dvomi rokmi na rakovinu, a ich nevlastný dospelý brat Lukáš. Toho mal Miroslav s prvou manželkou a chlapec s ňou doteraz žije.

Dievčatá previezli do nemocnice v Považskej Bystrici.

Krátko po začatí vyšetrovania si však prípad prevzala Národná kriminálna agentúra, keďže bolo zistené, že na telách obetí sa nachádzajú bodnorezné rany a požiar mal len maskovať dvojnásobnú vraždu. 

Rovničania si na takú tragédiu nepamätajú

Domáci sú z tragédie šokovaní, chcú dievčatám - sirotám pomôcť zbierkou. Prispieť sa chystá aj obec, ktorá chce byť deťom všemožne nápomocná. Indície miestnych o tom, že vraždil nevlastný brat sestier sa potvrdili. Podľa zdroja blízkého polícii sa Lukáš k spáchaniu činu  priznal a rozhodol sa s políciou spolupracovať.

Rodinu domáci veľmi dobre nepoznali, keďže bývali v časti Lednické Rovne - Medné krátko, len necelých 5 rokov. Mali starší dom, ktorý si postupne opravovali. Nehnuteľnosť patrila Lukášovi, ktorý údajne žil v zahraničí, on jediný tam mal trvalý pobyt. Jeho nevlastné sestry, Miroslav a jeho družka Janette bývali u neho v podnájme.

Týranie deti spustilo lavínu...

Podľa slov domácich Miroslavova partnerka sa nesprávala k dievčatám pekne. Občas sa tak zachoval aj ich otec, čo malo hnevať ich nevlastného brata. Po dedine sa teraz dokonca hovorí, že keď mama sestričiek zomierala, chlapec umierajúcej sľúbil, že sa o dievčatká postará a bude ich ochraňovať.

Televízia JOJ informovala, že noc pred tragédiou mala byť podľa susedov v dome bujará zábava. Otca a nevlastné sestry prišiel navštíviť Lukáš, ktorý žije s mamou, prvou manželkou zavraždeného Miroslava vo Švajčiarsku. "Ja som tu včera nebola, neviem čo sa to stalo, boli tu len dve moje sestry a brat zo Švajčiarska," povedala TV JOJ rodinná príslušníčka.

Práve Lukáša mali ako podozrivého zadržať policajti v nemocnici, kam prišiel so sestrami. 

Maskovanie vraždy

Prípad na mieste činu prevzala Národná kriminálna agentúra. Tragickú udalosť komentuje zatiaľ stroho. „Po uhasení požiaru rodinného domu boli nájdené dve nevládne telá s viacerými bodnými a reznými ranami, muža a ženy. Prípad na mieste činu prevzala Národná kriminálna agentúra. Podľa skutočností zistených na mieste spáchal skutok príbuzný z dôvodu zlého správania sa jednej z obetí k svojim maloletým deťom,“ uviedla polícia. "Podozrivého sme zadržali a aktuálne s ním vykonávame procesné úkony. Aby nedošlo k zmareniu alebo podstatnému sťaženiu vyšetrovania, viac v tejto chvíli nie je možné uviesť," povedal v piatok hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Podľa vášho názoru čo môže priviesť človeka k spáchaniu takého ohavného činu?
  • 91%
  • 3%
  • 2%
  • 3%
  • 1%