„Z presne nezistených príčin prešiel svojim vozidlom do protismeru, kde sa ľavou prednou časťou vozidla zrazil z oproti idúcim nákladným motorovým vozidlom Iveco z návesom, ktoré viedol 35-ročný vodič z Lieskovca,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Po náraze na prednú časť nákladného vozidla, osobné vozidlo odrazilo v pravo do zvodidiel a následne cez cestu vľavo do priekopy. Nákladné vozidlo po náraze prešlo vľavo mimo cestu.

„Pri dopravnej nehode vodič osobného motorového vozidla utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol. Prípadné požitie alkoholu bude u usmrteného vodiča zisťované pri pitve. Vodič nákladného motorového vozidla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom a pri nehode sa nezranil. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 50-tisíc eur,“ doplnila Mária Faltániová.

Obchvat R2 pri Tornali bol uzavretý približne 7 hodín. Poverený príslušník v Revúcej začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Folkloristi: Je to veľká tragédia

Mladý vodič mal rodinku. S manželkou, ktorá tiež účinkovala vo Folklórnom súbore Háj majú malú dcérku. „Bývajú asi štyri roky tu vo Veľkých Teriakovciach, časť Krásna v domčeku. Po tragédii je jeho manželka psychicky na dne. Budú to pre ňu a ich malú dcérku, ktorá chodí ešte len do škôlky, najsmutnejšie Vianoce,“ povedala suseda z ulice.

Smútia aj všetci folkloristi. „Je to veľká tragédia. Marián bol veľmi milý, usmievavý, veselý človek. Je mi veľmi ľúto, že vyhasol mladý život, odišiel do nenávratna otec rodiny," povedala jedna z organizátoriek tradičnej Klenovskej rontouky, folkloristka telom aj dušou Stanislava Zvarová.

Polícia: Nepodceňte počasie!

Polícia vyzýva vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Aj v Banskobystrickom kraji sneží, na vozovke sa preto môže tvoriť ľad a dochádza ku kolíznym situáciám. Vodiči musia byť dnes na cestách mimoriadne opatrní.

„Polícia vyzýva vodičov k mimoriadnej opatrnosti. Apelujeme na vodičov, aby v dôsledku zníženej viditeľnosti použili stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné. Na cestách je maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom,“ odkazuje krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Opätovne upozorňujeme vodičov, aby vplyv počasia nepodceňovali a v dostatočnej miere sa pripravili aj na nepredvídateľné situácie. Najmä, aby vo zvýšenej miere sledovali situáciu v cestnej premávke, prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky.

„Predísť nehodám v takýchto podmienkach možno najmä použitím zimných pneumatík (ktoré by už mali byť samozrejmosťou), ale aj znížením rýchlosti a zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami. Taktiež je potrebné sa plne venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,“ dodala hovorkyňa.