Policajti zaregistrovali v nedeľu (4. 6.) v popoludňajších hodinách osobné auto, ktoré na kruhovom objazde prešlo predným kolesom cez obrubník a s poškodenou pneumatikou pokračovalo v jazde. "Policajti muža zastavili a podrobili ho dychovej skúške. Vodič nafúkal 3,19 promile," uviedla Antalová.

Na mieste ho obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajné oddelenie na ďalšie úkony. "Vodiča obvinili policajti z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V rámci tzv. superrýchleho konania sa už onedlho postaví pred sudcu," informovala krajská policajná hovorkyňa.

Ako doplnila, okrem muža v Šamoríne riešila polícia v Trnavskom kraji ďalších troch vodičov, ktorí mali viac ako jedno promile alkoholu v dychu.

"V obci Majcichov v okrese Trnava nafúkal 60-ročný muž 2,21 promile, v okrese Hlohovec v obci Trakovice mal v dychu 50-ročný vodič jedno promile. V meste Hlohovec poškodil 29-ročný vodič dve autá. Po nehode mu polícia namerala v dychu 1,77 promile alkoholu," uviedla Antalová. V zmysle zákona hrozí vodičom trest odňatia slobody až na jeden rok.