Smrť nádhernej učiteľky angličtiny Violy Macákovej (†34) zo Sniny polícia a prokuratúra uzavreli s tým, že zranenia, ktoré jej spôsobili smrť, si zapríčinila sama opakovanými pádmi. Podľa prokurátorka bratislavskej krajskej prokuratúry Mateja Izakoviča to dokazujú znalecké posudky. Uviedol to v rozhovore pre denník SME

Violu zbadal  žeriavnik v bratislavskom prístave predvlani 11. novembra bezvládne ležať na kope železnej rudy. Vonku bolo chladné a sychravé počasie, no ona bola oblečená naľahko. Mala na sebe len sukňu, silonky a sveter, topánky sa našli pár metrov ďalej, kabát sa nenašiel. Od pol pása dole bola premočená. V tom čase už bola jednou nohou na druhom svete a už vtedy bolo jasné, že musela prežiť peklo. Mladá žena iba z posledných síl chrčala, bola premočená a podchladená, zvíjala sa od bolesti.  Zomrela v sanitke privolaných záchranárov.

Polícia týždeň o prípade vôbec neinformovala verejnosť, vraj pre prípadný náskok pred páchateľom. V márnici ju tri dni evidovali ako neznámu ženu, lebo policajti nepoznali jej totožnosť, žiadne doklady ani jej kabelka sa totiž pri nej nenašli. Pritom už jej fotografia bola v databáze hľadaných osôb, lebo sa nehlásila svojim blízkym. Najskôr začala polícia trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, neskôr prípad prekvalifikovali na trestný čin zabitia. Teraz prípad uzavreli s tým, že zomrel bez cudzieho zavinenia. 

Napriek uzavretiu prípadu je skon krásnej učiteľky angličtiny žijúcej a študujúcej na univerzite v hlavnom meste stále zahalená rúškom tajomstva. Prehliadku okolia  miesta činu na začiatku polícia neurobila, hoci Viola pri sebe nemala osobné veci - kabát, kabelku, mobil. Pritom z kamerových záznamov je zrejmé, že ich cestou do prístavu mala. Doteraz ich však nenašli. Ako si to orgány činné v trestnom konaní vysvetľujú? Šokujúcu odpoveď prokurátora si prečítajte v popise fotky v GALÉRII tu. 

 

Podľa Izakoviča rodina Violy ich poprosila, aby obšírnejšie nekomentovali veci týkajúce sa jej zdravotného stavu a niektoré iné detaily. Voči policajnému uzneseniu nepodali sťažnosť, stalo sa tak právoplatným. Lenže prípad aj tak nie je definitívne uzavretý. "Vec je zastavená," dodal prokurátor. A kedy by mohli vyšetrovanie znova obnoviť?

Čitajte na ďalšej strane >>>