Medzi železničnými stanicami Prešov a Veľký Šariš v pondelok (10. 9.) večer osobný vlak zrazil ženu sediacu v koľajisku. Napriek snahe rušňovodiča (60), ktorý použil rýchlobrzdu, sa mu pre krátku vzdialenosť nepodarilo zabrániť zrážke.

Smrť v koľajisku

„Obhliadajúci lekár konštatoval smrť na následky devastačných poranení nezlučiteľných so životom. Nariadená bola súdnolekárska pitva,“informovala tesne po tragédii prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Vyšetrovaním bolo zistené, že nebohá dievčina († 21) pochádza z obce Stará Voda v gelnickom okrese. Domáci sa nevedia z tragédie spamätať. Smutnú správu oznámili zroneným rodičom Gabriele (46) a Ľubomírovi (50) policajti. „Taký nárek som v živote nepočula,“ uviedla pre Plus JEDEN DEŇ Eva.

Dievča zo slušnej rodiny

„Mama Aďky, nechcela uveriť, že by jej dcéra niečo také urobila. Bola krásna, úspešná, pochádzala z veľmi poriadnej rodiny. Mamička je predavačka v našej obci a  otec lesník, práve on vypestoval u dievčaťa  pozitívny vzťah k prírode a poľovníctvu. Skutočne nebol dôvod na to, aby skákala pod vlak,“ plače obyvateľka Starej Vody, ktorá si neželá byť menovaná.

Záhadné SMS-ky

„Priatelia a príbuzní až vtedy pochopili, prečo im Aďa poslala textové správy, v ktorých im písala, že ich má rada. Stalo sa tak niekoľko hodín pred tragickým okamihom. Na ich spätné telefonáty však už nereagovala," povedala nám.

Zlákala ju uniforma

Podľa našich zistení bola Aďka profesionálnou vojačkou, hoci pôvodne  chcela byť policajtka. „Zhruba pred dvomi rokmi išla na konkurz a uspela. Pôsobila a bývala v Prešove, kde mala k dispozícii jedoizbový služobný byt. Je to strašná rana nielen pre rodičov a brata Michala (25), ale pre nás všetkých, keďže v obci žije iba 202 obyvateľov a tak sme naozaj ako jedna veľká rodina,“ vysvetľuje obyvateľka Starej Vody. S rodičmi sa nám nepodarilo skontaktovať. „Išli vypovedať na políciu,“ povedal nám jeden zo susedov.

Mohlo by vás zaujímať: