Prekvapivý príhovor

Zvláštným a podľa názoru niektorých prítomných starostov a mestských poslancov bol prekvapujúcim momentom príhovor viceprimátorky mesta Košice Lucie Gurbáľovej a veniec od radnice. Je známe, že Jozef Lipták spadol 10. januára na zľadovatenom a zasneženom chodníku za budovou magistrátu a v pondelok 13. 1. na následky ťažkých zranení zomrel. Hoci radní vo svojom vyjadrení uviedli, že úsek patrí Bytovému podniku mesta Košice, obyvatelia metropoly východu to aj napriek tomu spájajú s modrými tabuľami s textom, že chodník je v zimnom období neudržiavaný. Tieto dalo vedenie mesta pred časom rozmiestniť po celých Košiciach.

Príhovor viceprimátorky Lucie Gurbaľovej sa u mnohých stretol  s vlnou nevôle.
Príhovor viceprimátorky Lucie Gurbaľovej sa u mnohých stretol s vlnou nevôle.
Zdroj: Daniela Pirschelová

 

Ostré slová

Mestský poslanec Ján Jakubov má na to jasný názor: "Bolo to trápne!"Jeho kolegovi Michalovi Djordjevičovi tam niečo chýbalo. "Čakal som ospravedlnenie pozostalým!" Bývalý poslanec a starosta MČ Sever Marián Gaj netajil rozhorčenie. "Nebolo to vhodné, radšej si to mala viceprimátorka odpustiť. Jej slová som nevnímal ako niečo úprimné, ale skôr to boli samé frázy," poznamenal Gaj.

Bývalý mestský poslanec a starosta MČ Sever Marián Gaj už pred časom dal najavo čo si myslí o tabuľkách mesta. Dnes viceprimátorku nešetril.
Bývalý mestský poslanec a starosta MČ Sever Marián Gaj už pred časom dal najavo čo si myslí o tabuľkách mesta. Dnes viceprimátorku nešetril.
Zdroj: archív M.G.

 

Opýtali sme sa hovorcu košickej radnice či Gurbáľová bola na pohrebe ako súkromná osoba alebo zástupkyňa mesta."Pani námestníčka tam zastupovala mesto Košice a zároveň, keďže úzko spolupracovala s p. Liptákom, pohrebu sa zúčastnila aj z týchto dôvodov," napísal nám Vladimír Fabian. 

Neskôr sa cez hovorcu rozhodla reagovať aj viceprimátorka. Uviedla, že vystúpila s príhovorom na osobnú žiadosť syna zosnulého. Nemyslí si, že by na jej príhovore bolo čokoľvek poburujúce. Dostala na neho len pozitívne reakcie. "V sobotu večer mi poslal syn pána Liptáka správu, v ktorej mi poďakoval za účasť na pohrebe a aj za príhovor. Zdôraznil, že nielen on, ale aj jeho mama a sestra si to veľmi vážia... Nielen ja, ale aj mesto Košice ešte predtým vyjadrilo ľútosť nad tým, čo sa stalo. Takisto sme aj príbuzným vyjadrili úprimnú sústrasť...," uviedla Gurbáľová. 

Viac foto TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch a ankete pod článkom

Anketa
Podľa vášho názoru je správne, že na pohrebe "rečnila" zástupkyňa mesta?
  • 7%
  • 81%
  • 12%

Mohlo by vás zaujímať: