Len pred malou chvíľou sa na sociálnej sieti objavil odkaz, ktorý vzbudil v otrasených Prešovčanoch iskričku nádeje. „20:03 V nedeľu 8. 12. 2019 o 9:00 hod. prosíme všetkých obyvateľov bytových domov Mukačevská č. 15, 17, 21, 23 a 25 (so začiatkom kontroly v bytovom dome č. 25), aby sa podľa možností v tomto čase zdržiavali vo svojich bytoch, pretože sa budú vykonávať plynové skúšky. Zároveň prosíme obyvateľov bytového domu č. 5, aby sa o 11.00 hod. dostavili k svojmu bytovému domu, tiež za účelom vykonania plynových skúšok. Po úspešnom vykonaní kontroly bude rozhodnuté, či sa aj oni môžu vrátiť do svojich bytov,"znie oznam, ktorý zverejnilo Mesto Prešov - Oficiálna stránka.

FOTOGRAFIE ohnivého pekla nájdete v galérii >>

A zároveň doplnilo, že: „Ľudia z ostatných vchodov č. 3, 5, 9, 11, 13 si dnes popoludní mohli prísť len po osobné veci, a to za asistencie polície. Informujte sa, prosím, v ZŠ Prostějovská, kde Vám mestská polícia a členovia tímu krízovej intervencie poskytnú bližšie informácie. (admin)"

Výbuch poškodil aj okolité bytovky.
Výbuch poškodil aj okolité bytovky.
Zdroj: tim

Plyn vybuchol v piatok v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke. Nešťastie si vyžiadalo doposiaľ sedem ľudských životov a desiatky zranených. Jedna osoba, ktorá už pravdepodobne nie je pri živote, je stále nezvestná. Hasiči zasahovali celú noc, požiar zlikvidovali v sobotu ráno. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov.

Mesto Prešov zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Zbierku podporila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Číslo účtu je SK90 7500 0000 0040 0859 1229. K platbe treba uviesť variabilný symbol 6122019. Polícia zároveň varovala pred možným zneužitím prešovského tragického výbuchu v paneláku a falošnými účtami zbierky.

VIAC INFORMÁCII o výbuchu tu >>