V priebehu 4 dní zaznamenala polícia viac ako 250 prípadov porušenia nariadení štátu súvisiacich s opatreniami pred koronavírusom. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

V jednom prípade začala polícia v Banskej Bystrici trestné stíhanie za šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Nitrianska polícia zaznamenala prípad priestupku proti občianskemu spolunažívaniu, a to konkrétne zneužitie linky 155, pričom momentálne skúma podozrenie z tretného činu.

Okrem toho bolo polícii nahlásených 149 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény a 101 prípadov prevádzok (reštauračné zariadenia, bary a pod.), ktoré boli aj napriek zákazu naďalej otvorené.

Polícia upozorňuje, že od štvrtka, kedy bola vyhlásená mimoriadna situácia, má vplyv na výmeru trestnej sadzby aj priťažujúca okolnosť, že tento čin bol spáchaný za živelnej pohromy alebo inej mimoriadnej udalosti vážne ohrozujúcej život alebo zdravie ľudí. Toto navýšenie trestu sa pridáva ku každému trestnému činu, ktorý bude počas tejto doby spáchaný.

Mohlo by vás zaujímať: