Odporný čin mal na siedmakoch spáchať telocvikár na lyžiarskom výcviku v rekreačnom stredisku v Hnilčíku (okres Spišská Nová Ves) koncom januára. Údajne podgurážený alkoholom vpálil v stredu večer do viacerých izieb, kde boli deti ubytované. Nielenže sa podľa svedectviev obnažoval, ale pred niektorými aj onanoval a dosiahol pri tom vyvrcholenie. Poškodených by mala byť takmer dvadsiatka školákov.  

Políciu zalarmoval inými pedagógmi privolaný riaditeľ školy. Po ohlásení prípadu polícii ho priamo z lyžiarskeho výcviku odviedli policajti a odvtedy bol vo vyšetrovacej väzbe. "Súd akceptoval žiadosť obvineného o prepustenie z väzby z dôvodu, že zo školy, na ktorej pôsobil, ho prepustili. Neexistuje obava z ovplyvňovania svedkov," uviedla hovorkyňa súdov v Košiciach Anna Pančurová. 

Polícia prípad naďalej vyšetruje a prebieha aj znalecké dokazovanie: "Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi muža obvinil zo zločinu sexuálneho zneužívania. Vyšetrovanie prípadu a znalecké dokazovanie naďalej prebieha." informovala Lenka Ivanová, hovorkyňa KR PZ v Košiciach.

Telocvikár bude teraz stíhaný na slobode. Škola pre obete jeho skutku zabezpečila ihneď po incidente psychologickú pomoc.