Šéf firmy, pre ktorú Tomáš pracoval, nám potvrdil, že pátranie po Tomášovi bolo ukončené. "Tomáš sa našiel, teraz musíme vyriešiť jeho odvoz späť na Slovensko,"povedal nám. "Z preventívnych dôvodov bude prevezený do nemocnice ale z určitosťou môžeme konštatovať že je mimo ohrozenia života," doplnil Štefan Farkaš zo skupiny HAKA - Cielené pátranie po osobách. Čo viedlo Tomáša k zvláštnemu správaniu musí vysvetliť aý on sám. Kamión núdzovo odstavil na okraji parkoviska, kde si chcel odpočinúť. Po tom, ako mu prestávka sončila, sa však ku kamiónu nevrátil. Francúzsku polícia zburcovali až iní kamionisti.  "V pondelok, keď odišli všetky autá, samozrejme, že Tomášov kamión zostal parkovať podozrivo. Niekto zavolal diaľničnú políciu a tí začali konať,"pre Topky.sk povedal Tomášov zamestnávateľ. 

Vodič zmizol z parkoviska v Offekerque neďaleko Calais.
Vodič zmizol z parkoviska v Offekerque neďaleko Calais.
Zdroj: archív

"Policajti usúdili, že sa mu niečo stalo, odviezli kamión na svoje parkovisko a do troch hodín bolo vyhlásené pátranie. V stredu zobrali auto do scannerov v tuneli La Manche, či nie je jeho telo zahrabané v naloženom materiáli, ktorý bol na návese," pokračoval. Tomu predchádzalo prehľadanie kamióna, pri čom našli Tomášove osobné veci. 

S Tomášom sa jeho šéf spojil až cez neznámu francúzsku rodinu. Tú oslovil samotný nezvestný. v angličtine ich poprosil, aby mu požičali mobil. Cez ten potom zavolal svojmu šéfovi.