Judita sa v piatok o 8.30 opäť postavila pred súd. Aj teraz si pri príchode zakrývala tvár dlhými vlasmi. Na súd sa dostavil aj Juditin otec a teta nebohého Tomáša. Tentokrát už bez sprievodu kamarátky. Vzhľadom na vylúčenie verejnosti z pojednávania, dnešný súd prebieha v komornejšej atmosfére - ako ten minulý. Dnes prišli na rad výpovede susedov z paneláku, kde bývala Judita spolu so svojou mamou. Podľa našich informácií sa Juditina mama z inkriminovaného bytu už pred pár mesiacmi odsťahovala. Čo si o celom prípade myslia susedia?

Judita obžalovaná z vraždy sa opäť postavila pred súd!
Judita obžalovaná z vraždy sa opäť postavila pred súd!
Zdroj: Lenka Mišiaková

Všetci sa vtom čase nachádzali doma. "Tomáša som nepoznala vôbec, no Juditu som stretávala. Bolo to také milé usmievavé dievča. Keď sme zistili, čo sa stalo, boli sme šokovaní. Nepočuli sme žiadny krik ani volanie o pomoc. Aj keď u nás v bytovke nebolo nikdy počuť žiadne zvuky od susedov," vyjadrila sa žena bývajúca v tesnej blízkosti inkriminovaného bytu, kde prišiel o život vtedy len 16-ročný Tomáš! "Nepoznali sme sa dobre, no v rámci dojmu to bolo vždy veľmi slušné, milé, usmievavé dievča. Povedal by som, že mala všetkých, povestných päť "P", bolo to naozaj ukážkové dievča," doplnil jeden zo susedov. 

Krátko pred dvanástou súd pojednávanie prerušil. Zúčastnení, rovnako ako Judita, na hodinu opustili budovu súdu. Dôvodom bola obedná prestávka. Zainteresované strany sa naďalej odmietajú vyjadrovať. Pojednávanie po obednej prestávke pokračuje ďalej. Vypovedať šiel ďalší z jej susedov.

Pojednávanie sa po 7 hodinách skončilo.  Eskorta Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Juditu transportovala späť do Nemocnice ZVJS v Trenčíne, kde naďalej podstupuje medikamentóznu liečbu na psychiatrickom oddelení. Pojednávanie by malo pokračovať v marci.