Tomáš podľa výsledkov pitvy zomrel na stratu krvi v dôsledku mnohopočetných bodných poranení trupu s poranením životne dôležitých orgánov. Mal zasiahnuté životne dôležité orgány - srdce, pľúca, pečeň, obličku. “Zranenia, ktoré Tomáš utrpel, boli smrteľné,” napísala do rozsudku o Juditinej vine predsedníčka senátu Zuzana Pilátová. 

Vo vzťahu k útoku zdôraznila záver znalcov, že musel trvať niekoľko minút. Nešlo o jednorazový atak. Ako posledné vznikli hlboké bodné poranenia na hrudníku, ktoré prenikli až do srdca a ktoré vznikli v ležiacej polohe poškodeného na chrbte. Podľa sudkyne bolo jednoznačne dokázané, že vraždu spáchala gymnazistka a vykonala ju “mimoriadne brutálnym spôsobom, v silnom afekte, s vysoko agresívnym smrtiacim konaním a mimoriadne devastujúcim spôsobom zaútočila na osobu svojho kamaráta, navyše bez zjavného motívu," tvrdila sudkyňa.

Judita sa vyhovára, že vraždil neznámy muž, ktorý prišiel do jej bytu a v ktorom bola v tom čase s Tomášom. Predstavil sa ako odpočtár elektriky. Medzi dverami bytu vytiahol z pracovnej tašky nôž a zaútočil na jej kamaráta. Ona sa ho snažila brániť, porezal jej pri tom ruky. Na istý čas oď mdlela a keď sa prebrala, Tomáš už nežil.

Podľa Juditiných rodičov existujú fakty, ktoré spochybňujú Juditinu vinu. Poukazujú aj na vyšetrovanie, ktoré bolo z ich pohľadu odfláknuté. Znalec z odboru informačných technológii skúmal Juditin mobil. Podľa fotiek v ňom uložených zistili, že dvojica sa fotila ešte o 15.20 h. V tej chvíli ešte Tomáš žil. Približne v tom čase odfotil usmievavú Juditu pri kuchynskej linke a aj sám si urobil selfíčko a z fotiek vyžaruje pohoda, ktorá medzi kamarátmi panovala. Pozrite si FOTO.

NA ĎALŠíCH STRANÁCH SI PREČÍTAJTE DESAŤ POCHYBNOSTÍ V KAUZE VRAŽDY TOMÁŠA Z POHĽADU JUDITINÝCH BLÍZKYCH >>>>>>>