V známej a obľúbenej reality šou Farma súťažil Jindřich Sosna pred siedmimi rokmi. Pre agresívne správanie voči mladej farmárke Jane Hrmovej ho poslali domov po troch týždňoch. 

Farmári Ján Juhaščík a Jindřich Sosna totiž vtedy sebavedomej Bratislavčanke okrem niekoľkých vyhrážok uštedrili aj zopár surových sotení. A keďže na Farme fyzické útoky prísne trestali, obaja skončili v dueli. A Juhaščík mladšieho súpera porazil. Bývalý vojak a vtedy už mestský policajt v Trebišove tak dostal za agresívne správanie vyhadzov. 

Jindřicha na Farme si pozrite vo Fotogalérii

Obvinenie zraneného psíčkara

Neskôr sa Jindřich dostal pred súd - a dôvodom mala byť jeho výbušná povaha. Ako mestského policajta jeho i kolegu Erika psíčkar Igor obvinil, že ho zbili. 

Obaja policajní kolegovia sa v stredu postavili pred sudcu. Krajský súd v Košiciach však žalobu zamietol a tým potvrdil rozsudok, ktorý v novembri 2018 vyniesol Okresný súd v Trebišove.

Pred dvomi rokmi trebišovský sudca skonštatoval: „Súd Jindřicha S. a Erika P. oslobodzuje spod obžaloby, keďže nebolo preukázané, že skutok sa stal.“

Každý hovorí svoje

Obaja policajti 20. apríla 2017 predviedli na oddelenie z parku na Škultétyho ulici  v Trebišove psíčkara Igora, ktorý nemal podľa ich slov psa na vodítku. Počas vyšetrovania priestupku muž tvrdil, že ho v objekte mestskej polície napadli.

Obžalovaní v rozhovore so svojim obhajcom.
Obžalovaní v rozhovore so svojim obhajcom.
Zdroj: Daniela Pirschelová

„Poškodeného najprv jeden a potom aj druhý udreli päsťou do tváre, čím mu spôsobili poranenia, ktoré si vyžiadali šesťdňovú práceneschopnosť. Psíčkar po troch ranách do tváre utrpel zlomeninu nosa, pomliaždeniny okolia očí, krku a temena hlavy. Po opakovanom páde na zem malo dôjsť k roztrhnutiu stehov po absolvovanej operácií v oblasti konečníka,“ informoval vtedajší hovorca Krajskej prokuratúry Milan Filičko.

 

Nakoniec však policajtov zbavili obvinenia. Sudca odvolacieho súdu vychádzal zo svedectiev svedkov v prípravnom konaní, medzi ktorými boli kolegovia Jindřicha a Erika. Tí mali „cez otvorené dvere počuť celý priebeh riešenia priestupku a potvrdili výpovede obžalovaných, že psíčkarovi nijako neublížili. Pravdou je podľa nich, že on bol agresívny a on im nadával...“

Krajský súd nekonal dva roky

Sudca Krajského súdu sa opieral aj o svedectvo taxikára a ďalších ľudí, ktorí si nevšimli, že by bol psíčkar Igor po odchode z budovy mestskej polície zranený.

Do úvahy vzal aj závery znaleckých posudkov z odborov traumatológia a psychológia. V prvom znalec tvrdil, že poškodený mohol utrpieť zranenia tak, ako to popísal, teda inou osobou, ale nevylúčil ani to, že si ho mohol spôsobiť sám. Psychológ okrem iného vykreslil psíčkara ako človeka so sklonom k sebapoškodzovaniu, obžalovaných policajtov zasa ako vyrovnané osoby...

Chceli sme poskytnúť priestor na vyjadrenie aj poškodenému mužovi, ale napriek snahe sa nám ho nepodarilo zastihnúť.

Z mestského policajta je vedúci strediska

Prípad Jindřicha a Erika, ktorý stále pôsobí ako policajt, vzbudil od prvého momentu v Trebišove veľký rozruch a záujem verejnosti. Veď Jindřich v tom čase dokonca kandidoval vo voľbách do mestského parlamentu.

Uspel, stal sa mestským poslancom a vyzliekol uniformu. Zo zástupcu náčelníka mestskej polície je dnes vedúci strediska verejno-prospešných služieb v mestskom podniku Technické služby.

Trebišovčan rád hovoril, že je mierumilovný. Skutočnosť však bola iná. Kvôli tomu sa musel po troch týždňoch pakovať domov.
Trebišovčan rád hovoril, že je mierumilovný. Skutočnosť však bola iná. Kvôli tomu sa musel po troch týždňoch pakovať domov.
Zdroj: archív Markíza

 

Viac foto - aj z Jindřichovho farmárčenia - nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Na stranu koho sa v prípade sporu psíčkara a policajtov prikláňate?
  • 12%
  • 75%
  • 1%
  • 4%
  • 8%