Polícii sa podarilo zatknúť deväť ľudí pri operáciách v Austrálii, Thajsku a Spojených štátoch. V rovnakom čase polícia vypátrala a zrušila medzinárodnú sieť pedofilov na internete, týmto sa im podarilo zachrániť 50 detí. Tento štvrtok o tom informovala medzinárodná policajná organizácia Interpol, ktorá tieto policajné zásahy riadila. Píše dnes24.sk.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka.
Zdroj: Profimedia

Vyšetrovanie prebieha v takmer 60 krajinách sveta, preto sa rozsiahle zatýkanie očakávalo. Operácia nesie názov "Blackwrist",je zameraná na tzv. temný web (dark web). Interpol v súčasnosti sleduje na jednej stránke 63.000 užívateľov podozrivých z pedofílie. Tento riadený policajný postup je pomenovaný podľa náramku, ktorý nosil jeden zo zatknutých páchateľov.

Celá operácia začala pred dvoma rokmi, keď sa objavili materiáli, ktoré odkazovali na stránky temného webu.

Dark web (temný web) je časť internetu mimo dosahu vyhľadávačov. Používatelia na týchto weboch sú z veľkej časti anonymní.

Interpol v súvislosti s touto operáciou žiada pomoc od vládnych úradov z celého sveta. Americké ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť zachytilo stopu, sledovalo IP adresu podozrivej webovej stránky. Na tejto stránke sa každý deň uverejňovalinovéfotografie a videá detí.