Spevák, ktorý si sám prešiel peklom závislosti a darí sa mu úspešne abstinovať, si v prípade tragickej autonehody nekládol servítku pred ústa. "Je načase, aby o tom niekto z nás - verejne známych - začal rozprávať. Zbytočne totiž zomiera veľa ľudí, ktorí si myslia, že cesta zo závislosti neexistuje, a vzdávajú sa. Cesta von je možná. Ja som chodiaca reklama na to, že sa to dá," napísal Mojsej v úvode.

Výhrady k reklame

"Nedeľná tragédia v Bratislave, ktorej spúšťačom bol alkohol, len potvrdila môj názor, že oproti masívnej reklame na tento produkt, ktorá vyskakuje na nás doslova na každom kroku, na Slovensku úplne absentuje prevencia," znelo tvrdé konštatovanie Mojseja. Spevák oslovil tých, ktorí podľa jeho názoru vedia a môžu pomôcť, len akoby im chýbali snaha a dobrá vôľa.

Nesedieť, ale rozdávať

"Apelujem na kompetentných, ktorí sedia na štátnych peniazoch aj na prevenciu v rámci rezortu zdravotníctva a rozhadzujú ich kde-kade bez efektu, len nie tam, kde je to potrebné, nech urobia konečne niečo pre informovanosť občanov tejto krajiny!" Mojsej je presvedčený, že mnohí z nich často ani sami nevedia definovať, ako vzniká závislosť.

Viac fotografií nájdete v TU >>>

Právo na informácie

"Občania majú právo vedieť úplne všetko, čo nadmerná konzumácia alkoholu spôsobuje a ako predísť takýmto udalostiam," zdôraznil Braňo v apeli. Na záver vyslovil úprimnú sústrasť všetkým, ktorých sa tragická nehoda bolestne dotkla.

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom >>>

Anketa
Šoférovali ste niekedy opitý?

Prečítajte si tiež: