Bytovka, v ktorej sa odohrala tragédia, údajne má už podobne smutnú udalosť za sebou. Približne pred 40. rokmi sa tam mal odohrať požiar. Podľa obyvateľov, ktorí bývajú v blízkosti miesta nešťastia, sa tam nedávno konali výkopové práce, ktoré mohli súvisieť s výmenou plynových potrubí.

,,Prišla som domov po nočnej a ďalších vybavovačkách v meste. Keď som prichádzala, robotníci kopali pri bytovke diery. Vo vchode bolo veľmi cítiť plyn, tak som sa vrátila a upozornila robotníkov. Povedali mi, že je to pod kontrolou a jeden z nich išiel so mnou do bytu. Tam plyn nebolo cítiť, tak som si išla ľahnúť po nočnej,“ vyjadrila sa pre náš denník jedna z obyvateliek danej bytovky.

Podľa medializovaných informácií sa väčšina zachránených obyvateľov bytovky, v ktorej sa odohral výbuch, nachádza pri svojich rodinách a príbuzných. Pomoc krízového centra, ktoré bolo zriadené v jednom z prešovských školských zariadení, využili len tri osoby. Momentálne na jednej zo základných škôl zároveň zasadá krízový štáb. Mesto tiež vyhlásilo mimoriadnu situáciu.

Prečítajte si tiež: