Plamene valiace sa z ulice, kde stálo zaparkované auto, zobudili ľudí.  Ako prvý ale zrejme začal horieť kontajner na smeti, od ktorého sa plamene rozšírili do okolia, píšu noviny.sk.

"To ma zobudila manželka, že dačo strieľa von, tak som išiel aj ja, auto už bolo v plameňoch. Tak som zobral hasičák veľký, zahasil som prístrojovku, motor, ale to vydržalo pár sekúnd a znova to horelo,"povedal jeden z obyvateľov pre TV JOJ.

V priebehu niekoľkých minút nehorel len kontajner a auto, ale chytila sa aj strecha dvojgaráže. "To by bola škoda za 100 tisíc euro, nie za 10 tisíc. Inakšie keby boli spali, tak sa zobudíme a už horíme. A zhorelo to za pár minút do tla. A potom sa chytila garáž, tak sme garáž hasili,"dodal obyvateľ Valaskej. 

Nehoda zalarmovala nie len profesionálnych, ale aj dobrovoľných hasičov z Brezna. Ohrozovala ich aj plynová nádrž v horiacom aute. "Bolo nebezpečie výbuchu, ale rýchlym zásahom štátnych a dobrovoľných hasičov sa zabránilo ako materiálnym škodám, tak aj ohrozeniam na životoch. Po našom príchode sme pomáhali pri otváraní strechy, dohášaní ohniska," uviedol dobrovoľný hasič Branislav Ujčík. 

Hasiči napokon oheň dostali pod kontrolu, no požiar narobil veľké škody.