V jednej bytovke na Vyšehradskej ulici v Bratislave zomreli v nedeľu traja ľudia. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

VIAC FOTO z miesta činu NÁJDETE TU!

K prvému mŕtvemu prišla polícia krátko po 10:15 hod. Na tiesňovej linke bol ohlásený pád 27-ročného muža z jedného z bytov. "Muž bol privolanou záchrannou službou prevezený do jednej z nemocníc, kde zraneniam podľahol," píše polícia.

Následne po 15. hodine riešila polícia opäť na tej istej adrese pád ďalšieho človeka, tentokrát 39-ročnej ženy. Po páde z okna bola na mieste mŕtva. "Policajti na mieste vykonávali od prvotného oznámenia potrebné úkony, na základe ktorých sa im podarilo v popoludňajších hodinách lokalizovať byt 7-poschodového obytného domu, z ktorého muž a žena pravdepodobne vypadli," objasňuje polícia.

Polícia krátko po 10.15h prijala informáciu, v zmysle ktorej malo dôjsť k pádu osoby mužského pohlavia z jedného z bytov na Vyšehradskej ulici v Petržalke.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Tragický deň zavŕšil nález krátko pred 16:30 hod. Policajti otvorili byt, z ktorého predtým dvojica vypadla a našla tam telo dieťaťa, 9-ročného chlapčeka, bez známok života. "Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Bližšie informácie poskytneme, akonáhle to situácia vo vyšetrovaní umožní," dodala polícia.

Na mieste sa mal nachádzal aj šéf krajskej kriminálky a tiež šéf Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Podľa našich informácií ako prvý vyskočil 27-ročný muž, brat mladej ženy, ktorá z 5. poschodia vyskočila neskôr. Mŕtve telo dieťaťa, ktoré našli dobodané v byte, patrilo jej synovi. Podľa nášho zdroja polícia nevedela identifikovať poschodie, z ktorého mali osoby vyskočiť a podarilo sa im to až za pomoci drona.

Miesto dopadu pred bytovkou na Vyšehradskej ulici v Bratislave.
Zdroj: Karol Farkaš

Polícia prípad mŕtveho dieťaťa vyšetruje ako vraždu

Prípad mŕtveho deväťročného dieťaťa vyšetrujú ako obzvlášť závažný zločin vraždy. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. "Vo vzťahu k pádu 27-ročného muža z jedného z bytov obytného domu, v dôsledku ktorého muž utrpel zranenia, ktorým v priestoroch nemocnice podľahol, bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia," priblížil hovorca. V prípade 39-ročnej ženy bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia.

"Vyšetrovanie v tomto prípade v súčasnej dobe aj naďalej intenzívne pokračuje. Z dôvodu, aby nedošlo k jeho zmareniu, bližšie informácie poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní umožní," dodal Szeiff.

POZRITE SI VIDEO: Zatopený Sad Janka Kráľa: Tiká časovaná bomba pod Bratislavou?

Prečítajte si tiež: