Začiatkom októbra Okresný súd v Prešove vyhlásil na firmu Hotel Gerlach konkurz. Sudkyňa Alena Paveleková tak urobila na návrh Finančného riaditeľstva. Informoval o tom portál Akutality.sk. Firma sa však bráni tým, že daňový dlh  142-tisíc eur už zaplatila, a preto by mal súd konkurz zastaviť.

Hotel Gerlach funguje ďalej, vlastní ho totiž už iná firma, no jej majiteľom je muž s rovnakým menom, aký figuruje ako predseda predstavenstva aj v akciovke Hotel Gerlach. Vlastníkom akciovky Hotel Gerlach je Milan Reichel.

Je to ten istý Reichel, ktorý vystupoval počas procesu so šéfom mafiánskej skupiny Mikulášom Černákom ako korunný svedok. Práve v hoteli Gerlach, ktorý patril Reichelovi, zavraždili bývalého policajta Gustáva Slivenského. Podľa súdneho rozsudku ho Černák 25. marca 1997 viackrát bodol nožom a následne mu Černákov kumpán, dnes už nebohý Michal Csémi odreral hlavu. V umývadle hotela ju umyl od krvi a potom ju prikrytú policajnou čiapkou vystavili ako výstrahu na kapotu auta na jednom z popradských sídlisk, kde býval.