Podľa našich informácií je Johannka stále v opatere bratislavských lekárov. Veľkou oporou jej je rodina, ktorá je stále nablízku. Nezabúdajú na ňu ani spolužiaci, ktorým Johanka veľmi chýba. Pokiaľ to dovolí jej zdravotný stav, chystajú sa ju aj navštíviť.

 

Ako sme sa dozvedeli z prostredia nemocnice, v ďalšej liečbe by mala Johanka pokračovať v rehabilitačnom centre v Kováčovej. „Rodina pacientky úprimne ďakuje lekárom a sestrám Národného ústavu detských chorôb a všetkým, ktorí sa na záchrane mladého života podieľali a podieľajú, za profesionálny a empatický prístup,“ uviedla pár dní po nehode hovorkyňa nemocnice v Bratislave Dana Kamenická v mene rodiny mladej študentky.

Viac fotográfií nájdete v galérii TU:

Známe UFO je vo výške takmer 90 metrov, dievčina pád prežila aj preto, že ho stlmil kufor zaparkovaného auta. Študentku novozámockého gymnázia previezli v kritickom stave do nemocnice na bratislavských Kramároch. Lekári bojovali o jej život niekoľko dní a podarilo sa im ju zachrániť.

Podľa našich zistení bola v osudný deň Johannka na vyučovaní do 12.30 hod. Prečo sa sama vybrala do Bratislavy, si však nevie nik vysvetliť. „Nevieme ani, ako išla, či vlakom alebo ju niekto viezol. Bola normálne v škole a potom okolo pol jednej odišla. Nehovorila nič. Vôbec sme tomu neverili, keď sme sa dozvedeli, že to bola práve Johannka,“ poznamenali krátko po nehode jej spolužiaci.

Polícia začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. „Všetky okolnosti prípadu sú stále predmetom vyšetrovania,“uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Mohlo by vás zaujímať: